Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Inauguracja projektu "Środy z historią Szczecina"

2009-09-07 14:07

szczecin

W najbliższą środę (9 września) o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Historii Miasta Szczecina mieszczącego się w Ratuszu Staromiejskim ul. Księcia Mściwoja II 8 .
Dr Grzegorz Ciechanowski podzieli się swoją wiedzą na temat najtragiczniejszej karty dziejów Szczecina jaką bez wątpienia są naloty bombowe na miasto, które w latach 1940–1945 przeprowadzili alianci. Wiedza ta jest efektem kilkuletnich badań prowadzonych przez dr Ciechanowskiego nad tym zagadnieniem. Autor oparł je głównie na materiałach źródłowych brytyjskich i amerykańskich sił powietrznych, w wielu przypadkach dotychczas nieznanych, oraz na relacjach żyjących jeszcze lotników biorących udział w bombardowaniach miasta i pobliskich Polic (wówczas dzielnica Szczecina). Z niektórymi z lotników nawiązał bezpośredni kontakt. Spotkanie połączone będzie z promocją książki Grzegorza i Jakuba Ciechanowskich oraz Marka Józefa Murawskiego Kurs bojowy "Stettin".
Bombardowania Szczecina 1940–1945 na tle wojny powietrznej w Europie. Wykład ten inauguruje cykl pięciu spotkań ze wspólnym mianownikiem "Środy z historią Szczecina". Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie www.muzeum.szczecin.pl w dziale aktualności.

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie