Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Markus Schulz wydaje kolejny album

2010-05-11 12:43

sunrise festival

Kilka lat aktywności na rynku muzycznym spowodowało, że stał się jednym z najpopularniejszych DJ-ów na naszej planecie. Kilka lat wstecz postanowił również zawładnąć najlepszymi progresywnymi brzmieniami wydając je we własnym labelu - Coldharbour Recordings podpiętym pod koncern muzyczny - Armada Records. Dziś wytwórnia płytowa Coldharbour to zdecydowanie pierwsza liga muzyki Trance. To tam narodziły się wspaniałe samplery m.in. takie klasyki jak Probspot "Blue Berry", Solid State "Sahara" i wiele innych. To również tam swoje największe perełki wydaje olsztyński duet Skytech. W najbliższym czasie CLHR doczeka się setnego release'a, na którym usłyszymy kilka odświeżonych klasyków wytwórni, Markus Schulz zapowiada również oficjalną premierę najnowszego albumu, który jest kontynuacją kultowego już "Progression".

Z założenia płyty autorskie to skomplikowane przemyślenia artystów zapisane w muzycznych sekwencjach. Muzycy, poprzez swoje stwory oddają nam pewną cząstkę siebie, wyraźnie podkreślając nastrój refleksji, a nawet introspekcji. Nic w tym dziwnego. Są to bowiem własnoręcznie utrwalone rozdziały ich życia. Życia spędzonego w studyjnym oceanie brzmień. Przez ostatnie 18 miesięcy zanurzony w muzycznej otchłani, poszukiwał swoich dźwięków "king of progessive trance" - Amerykanin Markus Schulz

"Do You Dream?" to według Markusa kolejny krok na drodze rozwoju własnego brzmienia. Dość znamienny jest fakt, że na albumie 11 z 16 utworów, to utwory wokalne. Wśród wokalistek możemy znaleźć znaną z "Shivers" czy "Nothing at All" Susanę, która niedawno popisała się również autorskim albumem. Wokalnie udzielają się też Justine Suissa czy Jeniffer Rene. Na albumie nie brakuje debiutów, takich jak Angelique Bergere, w której umiejętności wokalne Markus wierzy bardzo mocno (owocem tego są dwa wspólne tracki). Jak na razie większość z utworów jest dla nas jeszcze wielką niewiadomą. Oficjalnie, album promuje nagranie "Dark Heart Waiting". Natomiast kolejnym singlem z albumu, który podąży tropem wspomnianego "DHW" będzie remake klasyka bliskiego sercu Schulza - Cass and Slide "Perception", w którym usłyszymy Justine Suissa. Niemałym zaskoczeniem może się okazać różnorodność gatunków, które znajdziemy na krążku "Do You Dream?", artysta zapowiada bowiem oprócz tradycyjnych progresywnych bitów nawet utwór drum'n'bass'owy.

"Do You Dream?" zapowiada się być materiałem ze zgrabnie pomieszanymi stylami, który w efekcie pokaże nam nowy muzyczny obraz Markusa w postaci ponad 60 minutowego albumu. Autorskie dokonanie sprzed 3 lat zaowocowało 19-stą pozycją w prestiżowym rankingu "Top 100 DJs" pisma DJ Magazine, a kolejny album wydany pod pseudonimem Dakota pozwolił przedostać się do pierwszej dziesiątki wspomnianego rankingu. Czy tym razem nadchodzący album Schulza zmieni cyferkę w „Top 100 Djs”? Przekonamy się pod koniec roku. Album oficjalnie wyjdzie na świat 15-go czerwca 2010 roku. Polska publiczność będzie miała okazję posłuchać najnowszego materiału artysty na scenie Digital Sunrise festival, w piątek 23 lipca. Zapowiada się gruby secior.

SUNRISE FESTIVAL 2010
Miejsce: Kołobrzeg
Data: 23/24/25 lipca 2010

OSTATNIE BILETY NA SOBOTĘ W DRUGIEJ PULI BILETÓW TYLKO DO 15/05!

Więcej informacji:

http://www.FamilyCard.pl
http://www.MDT-Agency.pl
http://www.BileteriaMDT.pl

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie