Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Zapraszamy na Pekao Szczecin Open 2010

2010-08-16 02:17

Pekao Szczecin Open 2010 odbędzie się w dniach 13-19 września. W tym roku to już 18 edycja, co dla turnieju oznacza wejście w dorosłość. Nie stałoby się to, gdyby nie "rodzice" turnieju – Bank Pekao SA i miasto Szczecin, bez których to wszystko nie byłoby możliwe.

W końcu dwóch sponsorów to większa siła rażenia w czasach kryzysu – utrzymanie puli nagród i poziomu – ale też ładne nawiązanie do szczecińskich tradycji deblowych. Trzykrotnie triumfowała tu para Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (ten drugi zresztą o szczecińskich korzeniach). Przed rokiem najlepsi byli zaś Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, co okazało się łyżką miodu po bezbarwnym występie Polaków w singlu. Wiadomo: we dwóch zawsze raźniej. W singlu równych sobie nie miał sympatyczny Rosjanin Jewgienij Koroliew, który w finale pokonał Francuza Florenta Serrę.

Pekao Szczecin Open należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP Challenger Series – Tretorn Series Plus (to tylko 20 turniejów na całym świecie). Ranga: 150.000 dolarów. Także dlatego turniej od lat trzyma poziom – porównywalny z turniejami ATP. Gościliśmy Nikołaja Dawydienkę, Nicolasa Lapenttiego, Agustina Calleriego, Nicolasa Massu (wszyscy wygrywali turniej). Byli też mistrzowie z Roland Garros – Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio i Sergi Bruguera, czy Alex Corretja. Ale nie tylko tenis decyduje o tym, że Pekao Szczecin Open to turniej z charakterem. Urok stanowią ocienione korty Promasters w Alei Wojska Polskiego, a także mecze dnia rozgrywane przy sztucznym świetle. Za dnia jest granie na korcie, wieczorem – na koncertach festiwalu muzycznego. To również dlatego turniej przed ośmioma laty dostał prestiżową Challenger Award, nagrodę ATP i ITF dla najlepszego męskiego challengera na świecie.

Plan Pekao Szczecin Open 2010
11-12 września: gry eliminacyjne
13-19 września: turniej główny
13-16 września: I i II runda turnieju głównego
17 września: ćwierćfinały turnieju głównego
18 września: półfinały turnieju głównego i finał gry podwójnej
19 września: finał gry pojedynczej

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie