Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Baja Poland już 3 września...

2010-08-27 10:44

baja, poland

załączone zdjęcia

Już od 3 do 5 września na terenie Szczecina i Gminy Dobra odbędą się Mistrzostwa Europy w Rajdach Terenowych "Baja Poland 2010". Najlepsze ekipy rajdowe z całego świata odwiedzą Gród Gryfa już po raz drugi.
Gościem specjalnym rajdu będzie Krzysztof Hołowczyc.

Tegoroczna Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych organizowana przez Automobilklub Gorzowski na terenach Szczecina i okolic jest jednocześnie rundą FIA CENTRAL EUROPEAN ZONE TROPHIES (CEZ-FIA) czyli Rundą Mistrzostw Europy Centralnej w rajdach Cross Country. Jest także Rundą Mistrzostw Litwy Cross Country oraz Międzynarodowych Mistrzostw Republiki Czeskiej Cross Country. Całkowita długość Odcinków Specjalnych nie może być mniejsza niż 400 km, a w rajdach terenowych BAJA nie zaliczanych do Międzynarodowego Pucharu minimalna długość odcinków specjalnych wynosi 300 kilometrów.

Rajd będzie rozgrywany przez 3 dni. Pierwszego dnia w piątek (3
września) rozegrany zostanie odcinek super specjalny (PROLOG), który wyłoni listę startową. W sobotę (4 września) rozegranych zostanie 6 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 kilometrów. Ostatniego dnia w niedzielę (5 września) zaplanowano 6 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 kilometrów. Całość będzie się skupiała w "miasteczku rajdowym" gdzie zlokalizowane zostaną m.in. strefy serwisowe, przegrupowania, punktu gastronomiczne, scena oraz punkt informacyjny.

Szczegółowy program Rajdu:
http://www.baja-polska.pl/kibice/program.html

Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie