Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Już dziś startuje druga edycja Baja Poland

2010-09-03 10:34

baja

Już dziś startuje druga edycja Baja Poland – Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Baja Poland jest jednocześnie rundą FIA CENTRAL EUROPEAN ZONE TROPHIES (CEZ-FIA) czyli Rundą Mistrzostw Europy Centralnej w rajdach Cross Country, oraz Międzynarodowych Mistrzostw Republiki Czeskiej Cross Country.

Swój udział w zawodach zgłosiło kilkudziesięciu kierowców z Czech, Słowacji i Polski, a wśród nich nasz znakomity kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc oraz szczecińskie duety Klaudia i Mariusz Podkaliccy, Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko.
Rajd odbywać się będzie na terenach leśnych należących do gmin Szczecin, Dobra i Police.

Honorowy Start Rajdu o godzinie 17.00 przed Urzędem Miasta Szczecin ( Pl. Armii Krajowej 1 ). Chwilę później rozegrany zostanie odcinek super specjalny (PROLOG), który wyłoni listę startową. W sobotę (4.09.2010 r.) rozegranych zostanie6 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 km. Ostatniego dnia rajdu (5.09.2010 r.) zaplanowano 6 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad200 km.

Podobnie jak w roku ubiegłym, na terenie jednostki wojskowej przy ul. Szafera, zlokalizowane będzie "miasteczko rajdowe", gdzie znajdować się będą strefy serwisowe, punkty informacyjne oraz wiele atrakcji dla kibiców. Na scenie zaplanowano występy artystyczne, konkursy i zabawy dla dzieci. Oprócz stoisk gastronomicznych, będą tu także punkty z gadżetami rajdowymi (koszulki, polary, wiatrówki), będzie można także wznieść się w niebo balonem. A co najistotniejsze w miasteczku będzie możliwość zobaczenia z bliska teamów fabrycznych oraz ekip serwisowych biorących udział w rajdzie.

Rajdy typu Baja odbywają się na całym świecie. Biorą w nich udział motocykle, quady, buggy, samochody terenowe. Zawodnicy zmagają się po drogach szutrowych, kamienistych i piaszczystych. Najbardziej znaną imprezą tego typu na świecie jest rajd Dakar.

Więcej informacji na stronie:
www.bajapoland.eu

Źródło: szczecin.eu

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie