Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Dwa konsorcja i jedna firma chcą remontować torowiska przy Bramie Portowej

2011-06-17 20:43

aktualności szczecin, szczecin

W piątek otwarte zostały oferty w przetargu na „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną w węźle komunikacyjnym Brama Portowa w Szczecinie” Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej’.

Jest trzech chętnych na wykonanie prac:

1.Konsorcjum ZUE Kraków – Energopol Szczecin ok. 25, 5 mln zł (okres gwarancji na wykonane prace 60 miesięcy);
2.Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o. Kraków ok. 33, 9 miliona zł (gwarancja 60 miesięcy);
3.Konsorcjum Mostostal Warszawa S.A. i TOR-KAR-SSON Zbigniew Kargul ok. 22 mln zł (gwarancja 36 miesięcy).

Obecnie komisja przetargowa ocenia oferty pod względem formalnym. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brane są pod uwagę dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji.
Wybrany w drodze przetargu wykonawca będzie miał obowiązek zaprojektowania torowisk na podstawie programu funkcjonalno – użytkowego, uzyskanie zezwoleń niezbędnych do zrealizowania inwestycji oraz wykonanie prac remontowych.
Na realizację zadania zwycięska firma lub konsorcjum będzie miał na to 390 dni od chwili podpisania umowy.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną torowiska, sieć trakcyjna, perony przystankowe, mała architektura w obrębie skrzyżowania przy Bramie Portowej. Zakres prac obejmuje remont torowiska w obrębie placu Brama Portowa, na ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Herberta, w al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Dworcową wraz ze skrzyżowaniem i rozjazdami na wlotach ul. Dworcowej i 3 Maja.

W ramach przebudowy powstanie nowy skręt dla tramwajów, które będą mogły jechać od strony al. Niepodległości w kierunku ul. Krzywoustego (oraz w kierunku przeciwnym).
Prace budowlane zostały podzielone na 6 etapów.
Niezależnie od tego postępowania wkrótce przebudowane zostanie torowisko w al. Niepodległości (pomiędzy ul. Bogurodzicy a Bramą Portową).

Dariusz Wołoszczuk
Biuro Promocji i Informacji UM

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie