Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Internet w lasach miejskich

2011-07-28 12:33

szczecin

HotSpoty na polanach leśnych, na kąpielisku lub przy leśniczówce. W Szczecnie w kilkunastu miejscach w lasach miejskich będzie darmowy dostęp do internetu. Miasto otrzymało na ten cel unijne dofinansowanie.

W granicach Szczecina znajdują się lasy miejskie, które służą rekreacji mieszkańców i turystów. Wiele polan i ścieżek leśnych jest odpowiednio zagospodarowanych, można tam aktywnie wypoczywać, rozpalić ognisko, pobyć w towarzystwie innych osób. Aby dodatkowo zwiększyć atrakcyjność takich miejsc, miasto chce w kilku punktach umożliwić darmowy dostęp do Internetu. Głownie w okolicach Jeziora Szmaragdowego, m.in.: na Polanie Słonecznej i Polanie Widokowej oraz w pobliżu Jeziora Głębokiego czyli na Polanie Sportowej, Polanie Miodowej, na ścieżce edukacyjnej i na kąpielisku.

Oprócz tego w tych miejscach pojawią się również 4 punkty publicznego dostępu do internetu – tzw. PIAP - y. To będą urządzenia, dzięki którym skorzystamy z dostępu do sieci. PIAP- y staną między innymi przy Leśniczówce Białej, przy powstającym Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Miodowej, oraz w pobliżu Jeziora Szmaragdowego.

Szczecin otrzymał wsparcie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wartość dofinansowania 371,1 tys. zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ok. 494 tys. zł.
Jeszcze w tym roku miasto chce ogłosić przetarg na wykonanie HotSpotów w lasach miejskich. Dostęp do Internetu będzie możliwy w przyszłym roku.

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie