Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Tysiące światełek na święta

2011-11-30 13:58

wiadomości szczecin

załączone zdjęcia

Kurtyny, anioły ażurowe, kule śnieżne, fontanny i choinki – takie świecące ozdoby upiększą Szczecin przed świętami Bożego Narodzenia. Na ulicach i placach pojawiło się już ponad 1000 błyszczących elementów. Ruszył montaż choinki przed urzędem. W tym roku także rozbłyśnie budynek Dworca PKP.

Na słupach zawisło już ponad 300 ozdób w tym walce, sople i gwiazdy. Na drzewach rozbłyśnie także 800 białych i niebieskich kurtyn. W sześciu miejscach przystanęły już świetliste anioły. W niektórych fontannach zamiast wody „płynie” białe świtało. Święcące wodotryski można ujrzeć między innymi przy Jasnych Błoniach i w alei Fontann. Na skwerze im. Janiny Szczerskiej tak jak w zeszłym roku świecić będą „śnieżne kule”. Nowością w tym roku jest śnieżnobiała choinka przy pomniku Czynu Polaków (zdjęcie w załączniku). Za kilka dni w Bartłomiejce oprócz świecącej fontanny pojawią się również dwa białe łabędzie.

Dekoracje świąteczne są już uruchamiane. Znajdują się przede wszystkim przy głównych ulicach Szczecina. Można je podziwiać wzdłuż następujących ulic i placów:

• Trasa Zamkowa – Plac Żołnierza – Plac Lotników – Aleja– Urząd Miejski,
• Jagiellońska (od Wojska Polskiego do Placu Lotników) – Prac Zamenhoffa
• Aleja Niepodległości – Wyszyńskiego,
• Krzywoustego,
• Piłsudskiego (od pl. Szarych Szeregów do pl. Rodła),
• Wojska Polskiego (od pl. Zwycięstwa do pl. Szarych Szeregów),
• Brama Portowa (pl. Zwycięstwa),
• pl. Janiny Szczerskiej,
• Struga, Mieszka I, Rondo Giedroycia, Piotra Skargi, Derdowskiego,
• Malczewskiego, Rondo Gierosa, Jagiellońska,
• dzielnice Dąbie i Zdroje.

Ruszył już montaż choinki przed magistratem. Drzewko mierzy ponad 12 metrów, waży 1400 kilogramów, ma pół tysiąca gałęzi i prawie 7 tysięcy światełek. Na drzewku znajdą się dwa 20 metrowe łańcuchy diodowe w kolorze czerwonym niebieskim, 10m metrowa girlanda, 24 gwiazdy białe, 15 lamp stroboskopowych. Na czubku choinki znajdzie się duża podświetlana gwiazda Przystrojony będzie również gmach urzędu. Rozbłysną węże i kurtyny świetlne.
Choinka zaświeci 6 grudnia.

Również w Mikołajki iluminacja świąteczna przygotowana przez PKP Energetyka S.A. zabłyśnie na budynku dworca głównego. Do jej wykonania użyto produkty wykonane w technologii LED. Dekoracja zawierać będzie łącznie ponad 150.000 punktów świetlnych,

Dekoracja obejmuje zarówno wnętrze budynku dworca jak i jego część zewnętrzną. Ciekawym efektem zewnętrznej dekoracji dworca jest fakt, że początkowy i końcowy element tworzącym gwiezdny banner dzieli odległość blisko 150 metrów.
Dopełnieniem dekoracji części wejściowej budynku będą animowane linie świetlne LED umieszczone tuż nad wejściem. Dodatkowo wewnątrz obiektu zamontowane zostanie 6 monumentalnych (blisko 7 metrowej wysokości) ram świetlnych z gwiazdami. 85% dekoracji zawiera efekt błysku co nadaje dekoracji wyjątkowy, świąteczny charakter.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie