Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Baja Poland ponownie w Szczecinie

2012-08-29 19:25

baja, poland, rajdy

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na najważniejsze wydarzenie w sportach samochodowych w tym roku w Polsce, czyli Puchar Świata FIA w Rajdach w Rajdach Terenowych . Jednocześnie:

  • Runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych
  • Puchar FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych
  • Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych
  • Mistrzostwa Republiki Czeskiej w Rajdach Cross Country
  • Puchar Słowacji w Rajdach Cross Country
  • Rajdowy Puchar Polski Cross Country

Impreza potrwa od 6 września do 9 września 2012 roku i odbywać się będzie na terenach Szczecina, poligonu Drawska Pomorskiego oraz gminy Dobra Szczecińska. Swój udział w rajdzie zapowiedzieli m.in. Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Michał Wiśniewski i Piotr Zelt.

Na starcie rajdu BAJA POLAND 2012 nie powinno zabraknąć zawodników walczących o puchar, czyli Jeana-Louisa Schlessera (w buggy lub OSCarze) oraz Khalify Al-Mutaiwei (MINI All4 Racing). Pewny jest również udział etatowych uczestników zmagań: Borisa Gadasina i Vladimira Vasilieva
(G-Force Proto), Ilyi Kuznetsova (Mitsubishi Pajero MPR13), jak również Mirka Zapletala, Zdenka Porizka i Josefa Pelca (Hummer H3 Evo). Ponadto
w klasie T2 walczyć będą m.in. Yahya Al Helei (w Navarze Ulrichów) oraz cały zastęp włoskich kierowców.

Obok zagranicznych kierowców w BAJA POLAND 2012 udział weźmie cała polska czołówka: Patryk Łoszewski (Mistrz Polski RMPST 2009), Włodzimierz Grajek, Piotr Beaupre, Dariusz Żyła, Martin Kaczmarski, Marcin Sobiech, Robert Łyżwa, Klaudia Podkalicka, Grzegorz Szwagrzyk, Piotr Cierzniewski czy też Szymon Ruta.

W tym roku miasteczko rajdowe BAJA POLAND powraca w stare okolice – na poligon przy osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie. Cała impreza rozpocznie się
w piątek 7 września 2012 roku Startem Honorowym na Placu Żołnierza w Szczecinie. Tego samego dnia, na terenie Strzelnicy Wojskowej oraz poligonu obok osiedla Zawadzkiego, zostanie rozegrany 12,7-kilometrowy prolog. W sobotę zmagania przeniosą się na drawski poligon, gdzie na zawodników czekają dwa odcinki
o długości 93,3 km i aż 240,10 km. W niedzielę rajd powróci w okolice Szczecina
i Dobrej, gdzie walka będzie się toczyć na dwóch odcinkach o długości 79 km.

Dla wszystkich kibiców wyznaczone zostaną miejsca widokowe, zlokalizowane
w dogodnych do oglądania miejscach, pozwalające na długie obserwowanie przejazdu poszczególnych załóg. Oglądającym rajd organizatorzy stworzą także możliwość uczestniczenia w konkursie fotograficzny PHOTODAY (finansowanym ze środków Unii Europejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego), do którego zgłosiło się już ponad 80 fotografików.
Ponadto na miasteczku rajdowym przygotowano bogatą ofertę atrakcji dla dzieci (euro bungie, baseny z kulkami, zjeżdżalnie, strzelnice czy też specjalny tor do jazdy modelami aut) oraz dorosłych (pełna gastronomia, scena z występami artystycznymi czy też nocne pokazy sztucznych ogni i przede wszystkim otwarte dla zwiedzających serwisy samochodów rajdowych).

Dla przedstawicieli prasy, radia, telewizji i portali internetowych stworzone zostaną specjalne miejsca pozwalające na bezpieczne wykonywanie swojej pracy. Aby z nich skorzystać należy dokonać zgłoszenia akredytacyjnego (poprzez stronę internetową bajapoland.eu) w możliwie jak najszybszym czasie lub zgłoszenie się do biura prasowego znajdującego się w miasteczku rajdowym (6-9 września 2012).

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie