Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Targi Motoryzacyjne MOTOSHOW 2013

2013-04-11 14:45

motoshow

Targi Motoryzacyjne MOTOSHOW 2013

JUŻ w najbliższy weekend 13-14 kwietnia w Szczecinie MOTOSHOW 2013 - wielkie święto motoryzacji w naszym regionie !!!
To 5 wielkich imprez skupionych w jednym miejscu i czasie:

I - Targi Motoryzacyjne – 13-14. 04. 2013 w godzinach 10 - 18 MTS hala Główna
W targach wezmą udział wystawcy znanych marek z całej Polski. Zaprezentują najnowsze modele swoich samochodów. Dziesiątki firm: dealerów aut osobowych i użytkowych, motocykli, firm z zakresu tuningu, car audio, akcesoriów
i wyposażenia serwisów zaprezentuje swoje najnowsze produkty i nowinki technologiczne.
Specjalnie dla koneserów motoryzacji - STREFA DREAM CARS
Nie zabraknie ekskluzywnych samochodów z najwyższej, światowej półki. Wystawimy je w specjalnej strefie DREAM CARS. Tu dodatkowo dla miłośników tradycyjnej motoryzacji, planujemy pokazać unikalne egzemplarze aut zabytkowych. Ceny niektórych aut osiągają zawrotne sumy, ponad miliona złotych.
W trakcie Targów odbędzie się konkurs:
MISS TURBO GIRLS
Piękne samochody i piękne kobiety to zawsze była nierozerwalna całość. I tym razem tak będzie. W ciągu całej imprezy będą towarzyszyć targom kandydatki do tytuł Miss Turbo Girls. Ten konkurs cieszą się wielkim zainteresowaniem nie tylko męskiej części publiczności.
Już teraz można głosować na www.facebook.com/motoshow.szczecin i na stronie www.motoshow.szczecin.pl

II - Wieczór Premier VIP & Media – 12.04 godz. 20:00 MTS hala Główna,
Wieczór zamknięty dla publiczności. Wejście za okazaniem zaproszenia.
To wyjątkowe spotkanie poprowadzi Kuba Bielak autor i prowadzący program w TVN Turbo Jazda Polska.
Cztery premiery ogólnopolskie:
Mercedes CLA,
Nissan Juke Nismo,
Kia Pro cee’d GT,
KTM Adventure 1190
Co-drive z najmłodszym kierowcą wyścigowym Volkswagen Castrol Cup w naszym mieście Pawłem Krężelok.

III - Mistrzostwa Polski w Tunningu WPP -
13-14 04 2013 w godz. 10 - 18 szczegóły www.wojnapp.pl
Wojna Północ-Południe to największy w Europie cykl zawodów tuningowych. Już
6 rok z rzędu sędziowie WPP wybierać będą najlepiej zmodyfikowany stylistycznie samochód w Polsce. Rywalizacja w roku 2013 niesie ze sobą wiele zmian
w stosunku do lat poprzednich. Zmieniła się przede wszystkim liczba i podział na klasy, a także sposób oceny. W obecnym sezonie samochody startować będą
w następujących kategoriach głównych :
Fresh Start Euro - klasa dla projektów debiutujących w zawodach WPP. Samochody muszą pochodzić z krajów europejskich. Jeżeli projekt jest bardzo mocny
i kompleksowy, sędziowie mogą przesunąć go do pozostałych klas.
Fresh Start World – klasa dla projektów debiutujących w zawodach WPP. Samochody muszą pochodzić spoza Europy. Jeżeli projekt jest bardzo mocny
i kompleksowy, sędziowie mogą przesunąć go do pozostałych klas.
G-Style – klasa dla samochodów zmodyfikowanych w stylu niemieckim. Nisko, szeroko i gładko to głowne przymiotniki opisujące projekty rywalizujące w tej grupie. Dopuszcza się start w tej klasie samochodów spoza grupy VAG, jeśli wpisują się
w ideę G-Style’u.
Street – klasa dla samochodów zmodyfikowanych w stylu uliczno-torowym. Mniejszą uwagę zwracamy na modyfikację stylistyczne i stan karoserii, skupiając się na modach mechanicznych. W klasie mogą startować samochody pochodzące z całego świata.
Show&Shine – śmietanka WPP. Top topów, najbardziej kompleksowo zmodyfikowane projekty. Tutaj liczy się wszystko, a żeby wygrać, każdy z elementów musi prezentować najwyższy poziom.
Freestyle – Klasa dla samochodów, które ciężko zakwalifikować do jakiejkolwiek innej grupy. Nie będziemy w niej przyznawać miejsc 1-2-3, a TOP3 każdej eliminacji.
oraz w następujących podkategoriach :
- Fitment – najlepsze spasowanie koła z błotnikiem. Nie ma znaczenia czy projekt oparty jest o zawieszenie gwintowane czy AirRide. Liczy się stance! I oczywiście dobra, nietuzinkowa felga.
- Interior - najlepiej prezentujące się wnętrze. Skupiamy się wyłącznie na kabinie pasażerskiej, nie zaglądając do bagażnika czy pod maskę. Skóry i złota, czy kubły
i rollbary ? Każdy ma szansę !
- Car Audio design – najlepiej prezentujący się system audio w samochodzie. Skupiamy się na zabudowie bagażnika oraz zabudowie przedziału pasażerskiego, jak również na komponentach użytych do budowy systemu.
- Performance look – nawet najdalej posunięte zmiany mechaniczne powinny dobrze wyglądać. Jest to kategoria dla projektów posiadających kompleksowe zmiany mechaniczne, podlane odpowiednia dawką dobrego wyglądu.
Sezon WPP składa się z 10 eliminacji, podczas których zawodnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. 6 najlepszych samochodów z każdej klasy awansuje do Wielkiego Finału, gdzie ważą się losy wyboru najlepiej zmodyfikowanego stylistycznie samochodu w kraju.
Wojna Północ-Południe to największy w Europie Centralnej cykl imprez tuningowych. Konkurs składa się z 10 eliminacji przeprowadzanych podczas najlepszych eventów motoryzacyjnych w kraju. Kończy się wielkim finałem, do którego kwalifikują się uczestnicy posiadający najlepsze wyniki w klasyfikacji generalnej.
Początek eliminacji Mistrzostw Polski w Tuningu Samochodowym - pierwsza runda, odbędzie się właśnie w Szczecinianie na Targach MOTOSHOW.

Moto Serce V ogólnopolska akcja krwiodawstwa połączona z paradą motocykli
Parada motocykli start 13 04 godz. 12:00 Jasne Błonie przejazd na Motoshow.
Niedziele - teren Motoshow w godz. od 10 do 13 zbiórka krwi w autobusie RCKiK.

Motoshow pokazy : 13-14 04 2013 w godz. od 10:00 do 18:00
na zewnątrz hal targowych:
Pokazy FMX: Darek KłopotAdam Piwoński
Na pierwszym miejscu trzeba wymienić zaproszoną gwiazdę polskiego FMX (freestyle motocross), człowieka który pierwszy w Polsce wykonał niebezpieczny trik backflipa (salto do tyłu) z lądowaniem na ziemi. Darek Kłopot to kierowca, którego nie trzeba przedstawiać miłośnikom polskiego Freestyle Motocrossu. On i jego przyjaciel będą naszymi gośćmi przez całe dwa dni trwania Targów. Zaprezentują swoje umiejętności na specjalnie zbudowanym torze. Latający na dużych wysokościach motocykliści i wykonujący super niebezpieczne triki to pokaz, który nie sposób zapomnieć.

Stunt
Nazywa się Łukasz (CIUT11) Musieliński. Ma 19 lat. Już w 4 roku życia tata zaraził go pasją do motocykli. Wtedy też zaczął jeździć na motorowerze.
Jak sam to opisuje: Nie do końca dosięgałem ziemi, więc przeważnie zatrzymywałem się na płocie lub wpadałem do stawku. Mimo tego wiedziałem, że to mnie kręci. Od zawsze chciałem jeździć na motorze inaczej niż wszyscy, więc z czasem, kiedy rodzice nie widzieli, robiłem na mojej motorynce różne sztuczki. Między innymi puszczanie kierownicy czy próby stawania na jednym kole. W wieku 14 lat kupiłem motocykl na którym zaczynałem stunt. Było to Suzuki RG 80. Z czasem kupiłem większy motocykl o poj. 600 to już nie było takie łatwe jak na mniejszych motocyklach, ponieważ motocykl ten ważył prawie 200kg a ja 50kg, ale bardzo chciałem się nauczyć bo bardzo mnie to "jarało" no i po paru latach ciężkich treningów mogę już się popisać moimi umiejętnościami. Obecnie jeżdżę na Kawasaki 636 z roku 2004 motocykl ten bardzo mi się podoba ponieważ jest agresywny i się nie dławi jak inne 600, mam nadzieje że w przyszłości będę dobrym najlepszym zawodnikiem...

Kręcimy teledysk „Dwieście w mieście”
A także premierowy utwór Tony Jazzu.
Kręcimy teledysk z Tony Jazzu na Targach MOTOSHOW 2013
każdy kto przyjdzie na Motoshow ma szanse wystąpić w teledysku. Już wiadomo, że do teledysku zaproszono największe gwiazdy sportu reprezentujące nasze miasto w MMA, wyścigach, rajdach czy lekko atletyce.

Palenie gumy & Drift
"Ogień" W. Łubkowsk

Jeden z najlepszych kierowców driftowych w Polsce Legenda Wojciech "Ogień" Łubkowski wykona pokazowe przejazdy podczas trwania targów. Przyjechał do nas dzięki firmie RS OPONY.

Projekt Poldożer
Pokazy driftu przerobionym Polonezem Project Poldożęr to grupa młodych chłopaków którzy tchnęli trochę więcej życia w Polonezy odpicowali je a teraz pokazują, że dorównują poziomem innym drifterom. 120KM Polskiej Produkcji robi wrażenie :) Chodzi i to by pokazać polskiej scenie Driftu, że nie ważne czym jeździsz, tylko jak tym jeździsz.

G-Squad Garage
jest serwisem samochodowym gromadzącym wokół siebie prawdziwych fanów motoryzacji, w szczególności marki BMW. Koncepcja powstania G-Squad Garage wzięła się od motoryzacyjnej pasji tworzących go osób. Od najmłodszych lat otaczał nas bezpośrednio świat pojazdów, których z czasem przybywało, i które zaczynaliśmy modyfikować na własne potrzeby. Lata 90-te przyniosły extremalne przeróbki min.: Syren, Trabantów, Fiatów 125p, 126p.
i innych kultowych maszyn na potrzeby extremalnych wrażeń, będących nieodłączną częścią doskonalenia się na różnych wyścigowych płaszczyznach. Koniec lat 90-tych był początkiem marki BMW w naszej historii. Testując różne modele BMW, zgodnie doszliśmy do wniosku, że jedynym kultowym modelem, który uważamy za najbardziej ponadczasowy sportowo jest model e30. To właśnie na tym solidnym i klasycznym modelu opieramy swoją hobbystyczną działalność serwisu. Od momentu posiadania owych maszyn, zawsze propagowaliśmy prawdziwe walory radości z jazdy wszystkimi wersjami BMW E30, szczególnie tymi odpowiednio zmodyfikowanymi techniczno-wizualnie. Na potrzeby naszej drugiej extremalnej pasji - DRIFTING'u , stworzyliśmy specjalnie przygotowane drift - cary w barwach "G", oczywiście na bazie modelu E30.

Banzai Drift Team
zrzesza stosunkowo niewielu członków. Są to ludzie młodzi, pełni werwy i chęci do działania. Zjednała ich wspólna pasja, jaką jest drift. W chwili obecnej w tej niewielkiej grupie jest dwóch aktywnych kierowców, ale nie są sami. Mają wielu przyjaciół, którzy pomagają im zarówno w sprawach mechanicznych, jak i biznesowych.

4x4 Taxi - Jeep Club Szczecin
sobota miedzy 11-14
Będzie się można przejechać terenowym samochodem po specjalnie usypanym torze. W tym samym torze odbędą się zawody pomiędzy stowarzyszeniami miłośników pojazdów terenowych. 4x4 sprawnościówka - zawody dla pojazdów 4x4 polegające na przejeździe na czas przez tor off roadowy

Symulator Dachowania
Targi Motoshow to również okazja do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo podczas jazdy. Będzie można skorzystać z symulatora dachowania, który uzmysłowi kierowcom jak groźna może być jazda rozpędzonym autem i jakie są tego konsekwencje. Zwiedzający dowiedzą się również, co robić w sytuacji zagrożenia życia, a pod czujnym okiem specjalistów będzie można udoskonalić swoją technikę jazdy.

EKOLOGIA - GREEN TAXI
Ekologia wkracza coraz mocniej do motoryzacji. Na Targach będzie można zobaczyć
a nawet skorzystać z przejażdżki ekologicznymi pojazdami z napędem Hybrydowym.
Układ hybrydowy to układ napędowy, gdzie współdziałają dwa różne źródła energii lub ogólniej różne źródła napędu. Nadwyżka energii generowana przez silnik spalinowy jest wykorzystywana do ładowania akumulatorów, którą następnie napędzają pojazd.

Targi MOTOSHOW co roku poszerzają swoją propozycję. Są najbardziej dynamicznie rozwijającą się imprezą w regionie. W tym roku impreza jest naprawdę imponująca.

ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE DO ODWIEDZENIA TARGÓW MOTORYZACYJNYCH MOTOSHOW 2013 W DNIACH 13-14 KWIETNIA
W GODZINACH 10:00 - 18:00.
BILET 15zł/osoba do lat 7 bezpłatny
PARKING bezpłatny

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie