Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Nie tylko klasyfikacja generalna

2014-09-04 08:47

baja, baja poland, fia, poland, rajdy

Zacięta walka w Baja Poland 2014 toczyła się nie tylko w klasyfikacji generalnej rajdu. Swoją bitwę stoczyło również kilkudziesięciu zawodników w różnych
kategoriach.

Poza sztandarową klasą T1, w Pucharze Świata FIA zmierzyły się także załogi w kategorii T2, gdzie startują produkcyjne samochody terenowe. Wśród nich byli Klaudia Podkalicka i Piotr Binaś (Mitsubishi Pajero). Dla Polki był to debiut w Pucharze Świata. Pomimo kłopotów udało się jej ukończyć Baja Poland 2014 na drugim miejscu w klasie T2, ulegając jedynie słowackiej załodze Juraj Urlich / Daniela Urlichowa (Ford F150 SVT Raptor). Trzecie miejsce w T2 przypadło parze Andriej Rudskoj / Jewgienij Zagordniuk (Toyota Land Cruiser 200).

Baja Poland 2014 była także szóstą rundą mistrzostw Europy Strefy Centralnej (CEZ) oraz czwartym rajdem zaliczanym do tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W obu czempionatach pewnie triumfowali Martin Kaczmarski i Tapio Suominen (Mini All4Racing). Tuż za nim zarówno w FIA CEZ, jak i RMPST uplasowali się Paweł Molgo wraz Januszem Jandrowiczem (Nissan Navara D22). Trzecie miejsce zajęli Miroslav Zapletal i Maciej Marton (H3 Evo VII).

Na starcie w Drawsku Pomorskim stanęli także zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Zwycięstwo wywalczyli Arkadiusz Zukowski i Jarosław Wilk (Nissan Patrol). Minimalnie, bo tylko o 30 sekund przegrali z nimi Mariusz Wilk i Marcin Krawczyk (Sam Xtrema). Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Gadomskiemu wraz z Tomaszem Widerą (Toyota Land Crusier).

Tekst: bajapoland.eu

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie