Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Ostatnie przedstawienie Pałacu Młodzieży w Willi Lentza

2008-06-12 22:32

załączone zdjęcia

Dnia 9-tego czerwca zespół teatralny "Katharsis", pod kierownictwem Danuty Chudzianki wystawił ostatnią sztukę na deskach sali teatralnej w Willi Lentza. "Wprawki Szekspirowskie" -sceny wybrane z dramatów i komedii, to ostatni tytuł, którym można było nacieszyć oczy. W przedstawieniu udział wzięli: Anna Mikołajewska, Joanna Iłłakowicz, Ola Reczuch, Małgorzata Chudzińska, Katarzyna Makowska, Małgorzata Łaszewska, Marcel Mroczek, Łukasz Żmuda, Dominik Murach, Kacper Sasin. Dwa dni później, w środę na tyłach willi odbyło się pożegnanie z tą placówką, które uświetnił koncert poetycki pt. "Wiosna w uczuciach". Po zakończeniu publiczność została zaproszona na kolejne przedstawienia, które będą miały miejsce w nowej placówce, "...ale kiedy one będą, nie wiemy." - przyznała z pewnym zakłopotaniem Danuta Chudzianka.

Decyzja o zakończeniu działalności Pałacu Młodzieży w Willi Lentza i pozostałych pawilonach przy ul. Wojska Polskiego zapadła w połowie ubiegłego roku. Od pierwszego września tego roku nową siedzibą Pałacu Młodzieży ma zostać budynek po zlikwidowanym Gimnazjum nr 4. Jest to już czwarty ostateczny termin zakończenia nadal trwających prac remontowych, natomiast PM ma zakończyć przeprowadzkę do 30 marca.

Nowym użytkownikiem zabytkowej willi zostanie Bałtycki Port Kultury - filia Klubu 13 Muz. Nowa instytucja kulturalna została powołana kilka tygodni wstecz. Jej zadaniem jest organizacja i prowadzenie współpracy kulturalnej z państwami nadbałtyckimi. Nadal nieznany jest plan zagospodarowania pozostałych dwóch pawilonów.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie