Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Rajd Świdnicki - Krause 2008

2008-06-27 18:09

rajdy

załączone zdjęcia

Po raz kolejny zawodnicy pucharu PZM zawitali w Góry Sowie, tym razem na piątą rundę Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM czyli Rajd Świdnicki. Tegoroczna edycja rajdu to ponownie klasyki znane z Rajdu Elmot. Załogi na trasie oesów zmagały się w pierwszy weekend wakacji, a dokładniej 20 i 21 czerwca.

Zmagania rozpoczęły się od kultowego oesu Rozciszów-Walim. Drugi oes to także kultowy odcinek Rzeczka - Kamionki. Podczas pierwszej pętli na tym oesie doszło do tragicznego w skutkach wypadku w którym to załoga Fiata Cinquecento potrąciła jednego z kibiców. Niestety kibic zmarł na miejscu. Wydarzenie to przyćmiło cały rajd. Oes numer trzy to odcinek Burkatów - Świdnica. Następne dwie pętle zostały rozegrane z pominięciem Oesu numer dwa.

Cały rajd to zmagania dwóch kierowców, Pawła Dynasa w Hondzie Civic i Piotra Sopolińskiego w Oplu Astrze. Na ostatniej próbie kierowcy mieli identyczny czas, jednakże podczas decydującego starcia na ostatnim oesie w Świdnicy szybszy o 1,7 s okazał się Sopoliński, dzięki czemu został on zwycięzcą rajdu. W klasie gość trwała zacięta walka pomiędzy Rutą i Bełtowskim. Jednak ten pierwszy okazał się być szybszy o 1,9s.

Województwo Zachodniopomorskie reprezentowały 3 załogi:
Mariusz Antonow /
Andrzej Czekan / Błażej Czekan
Norber Myszkorowski / Michał Szwachła

II Rajd Świdnicki, mimo tragicznego wypadku można uznać za jak najbardziej udany. Zabezpieczenie trasy jak i obsługa rajdu stała na najwyższym poziomie, a oesy dostarczyły zawodnikom i kibicom niezapomnianych wrażeń.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie