Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

84. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce

2008-07-04 22:17

załączone zdjęcia

Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) i Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław) to najszybsi obywatele RP. W piątek, w pierwszym dniu 84. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski, zdobyli na stadionie im. Wiesława Maniaka w Szczecinie złote medale w biegu na 100 metrów. Dystans ten pokonali odpowiednio w czasie 10,27 i 11,29.
Wynik Korczyńskiej, która obroniła tytuł, jest wprawdzie lepszy o trzy setne sekundy od olimpijskiego minimum, ale w trakcie finału wiał zbyt sprzyjający wiatr o sile 3,3 m/s (dopuszczalna prędkość do oficjalnego uznania rezultatu to 2 m/s).

Podobna sytuacja była podczas konkursu skoku w dal mężczyzn, który po raz trzeci z rzędu wygrał Marcin Starzak (AZS AWF Kraków). Najlepszy wynik 8,20 - tyle co olimpijski wskaźnik PZLA - uzyskał przy wietrze plus 2,3 m/s.
- W przypadku Starzaka będziemy wnioskować do zarządu PKOl o powołanie go do reprezentacji kraju na pekińskie igrzyska. W tym roku Marcin prezentuje bardzo równą formę i prawie w każdym starcie przekracza 8 metrów. A z takim rezultatem można awansować do olimpijskiego finału - poinformował wiceprezes ds. szkolenia PZLA Jerzy Sudoł.

Po raz szósty mistrzem pchania kuli, wynikiem 20,50 został Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), który wystąpił w konkursie wbrew swemu trenerowi, szefowi szkolenia PZLA Henrykowi Olszewskiemu. - Byłem przeciwny, by w perspektywie igrzysk Tomek startował, gdyż nie wyleczył do końca kontuzji - naciągnięcia jednego z mięśni grzbietu. Ale uparł się ... - powiedział trener.

W tej samej konkurencji po raz szesnasty tytuł zdobyła Krystyna Zabawska rezultatem 17,39. We wtorek zawodniczka Podlasia Białystok osiągnęła w Bydgoszczy upragnione minimum olimpijskie, a w Szczecinie... - Za bardzo chciałam je potwierdzić, a jak się bardzo chce, to zazwyczaj się nie udaje. Byłam zbyt spięta, natomiast mąż-trener twierdzi, że zbyt zmęczona ostatnimi startami - przyznała trzykrotna uczestniczka igrzysk.

Pierwszy dzień wietrznych, ale słonecznych zawodów zakończyły biegi na dystansie 5000 m, w których zwyciężyli Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) i Michał Kaczmarek (WKS Grunwald Poznań).