Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Mistrzostwa Polski w Motocrossie - Nowogard

2008-07-16 01:14

rajdy

załączone zdjęcia

Po raz kolejny Indywidualne Mistrzostwa Polski w Motocrossie zawitały na tor „Na Smoczaku” w Nowogardzie. Zapewne te zawody przejdą do historii ze względu na kibiców, którzy jak zwykle dopisali w Nowogardzie.
Zawody to popis perfekcyjnej organizacji, gdzie pod względem zabezpieczenia czy przygotowania trasy nie można było się do niczego przyczepić. Trasę liczącą prawie 2 km, chwalili sami zawodnicy, dla których była ona bardzo wymagająca a jednocześnie pozwalała na walkę do ostatniego okrążenia, zapewniając emocji wszystkim kibicom.
Zawodnicy licznie stawili się na starcie. 65 bo tylu stanęło do walki w trzech różnych klasach. W najsłabiej obsadzonej klasie MX65 wystartowało 13 zawodników w wieku do 11 lat. Najmłodszy zawodnik miał 8 lat a warto tutaj zauważyć, że maszyny mają po 21 koni a trasa sprawia problemy nawet starszym zawodnikom. Najlepszym w tej klasie okazał się Maciej Więckowski który wygrał oba biegi deklasując rywali. Warto wyróżnić tutaj postawę jedynej zawodniczki w stawce, Karoliny Węgrzyn z Zakopanego, która dzielnie stawiała czoła chłopakom zajmując ostatecznie bardzo dobre 6 miejsce w klasie MX65.
Kolejną jest najmocniej obsadzona klasa MX2 Junior, w której w szranki stanęło 35 zawodników. Tutaj obyło się bez niespodzianek, gdyż wygrał świetnie dysponowany Łukasz Bembenik z Człuchowa, zapewniając sobie tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.
Klasa MX175 została zdominowana przez braci Kędzierskich z Lublina którzy nie dali szans pozostałym piętnastu rywalom. I tak pierwszą pozycje zajął Łukasz Kędzierski tuż przed bratem Karolem.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie