Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Szczecin Open 2008 Pro Am Binowo

2008-10-16 11:32

załączone zdjęcia

Paul Nilbrink nie oddał prowadzenia do końca. Zwyciężył w tegorocznym Szczecin Open z imponującym wynikiem 204 uderzenia, 12 poniżej par. „Jestem bardzo szczęśliwy, grałem dobrze przez cały turniej. Miło było zakończyć turniej birdie na oczach całej publiczności. Poza tym miałem świetne towarzystwo zarówno podczas pierwszych dwóch dni jak i dzisiaj” mówił po grze Norweg, który jest regularnym graczem Challenge Tour. Dzisiejszą rundę zaczynał z wynikiem -8. Na pierwszej dziewiątce zagrał 35, na drugiej 33.

Niemal do samego końca o pierwsze miejsce walczyli z Nilbrinkiem Jonathan Fransson i Daniel Froreich. Szwed zagrał dziś, podobnie jak podczas trzech pierwszych dni, 69 uderzeń. Jego łączny rezultat wyniósł 207 uderzeń, 9 poniżej par. Niemiec z kolei zagrał 71, włączając bogey’a, którego musiał zanotować po zagraniu do wody na ostatnim dołku. Froreich i Fransson podzielili się ostatecznie drugim miejscem.

Na czwartej pozycji znalazł się Peter Bronson, który rozegrał dziś bardzo dobrą rundę. Zagrał 68 uderzeń, podobnie jak Kuba Ossowski, który tym samym okazał się najlepszym polskim graczem, a klasyfikacji generalnej zajął 5. miejsce.

Tytułu nie zdołał obronić Michael Jonzon, który zakończył turniej z wynikiem 217, 1 powyżej par.

Wśród amatorów odbyło się bez niespodzianek. Pierwsze miejsce wywalczył Robin Kokociński, drugi był Jędrzej Gąsienica-Ciułacz, trzeci Dariusz Kuriata.

Tuż po wczorajszej rundzie odbyły się dwa konkursy. „Longest drive” wygrał Max Sałuda, natomiast „Nearest to the pin” Paul McLaughlin. Wręczono również nagrody za rozegrany w ramach rundy treningowej Pro-Am, w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna Petera Bronsona.

Szczecin Open 2008 przeszedł już do historii. Trzy dni golfowej rywalizacji w Binowo Park GC przyniosło sporo emocji i wrażeń. Na kolejny trzeba będzie czekać niestety okrągły rok.

źródło: golf24.pl

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie