Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Akcja charytatywna - Olimpijczycy dzieciom, my pomagamy... a Ty ?

2008-11-28 23:22

załączone zdjęcia

28 listopad 2008 roku pozostanie na długo w pamięci pani prezes Marioli Lembas-Sznabel i dzieciom z Zachodniopomorskiego Hospicjum. To właśnie dla nich były zbierane pieniądze. Impreza rozpoczęła się o godzinie 13 w C.H. Galaxy, a wolontariuszami byli znani nam Olimpijczycy i sportowcy. Z puszkami można było zobaczyć takie sławy jak : Otylia Jędrzejczak, Szymon Kołecki, Łukasz Pawłowski oraz Szczecinianie : Marek Kolbowicz, Monika Pyrek, Mateusz Sawrymowicz, Przemek Stańczyk, Przemek Czerwiński, Łukasz Chyła. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a do puszek wrzucali wszyscy bez względu na wiek.
Marek Kolbowicz w wywiadzie dla NewsPress bardzo dobrze mówi o całej akcji :
Marek Kolbowicz - Jak najbardziej akacja jest godna pochwały, raz na jakiś czas z takim fajnym rozmachem przy tak dużym zainteresowaniu mediów. Bo tak naprawdę to właśnie media kreują czy ludzie będą czy też nie. Jestem bardzo wdzięczny, że wszystkie osoby piszące, pokazujące zjawiły się tutaj.
NewsPress - Jak ocenia pan dzisiejsze zainteresowanie cała imprezą?
Marek Kolbowicz - Spore, ale myślę że to głównie impreza w Can-Canie pokaże nam jak duże jest zainteresowanie, czy tak naprawdę oddźwięk był duży czy nie.
NewsPress - Jak reagują ludzie, że widzą was sportowców jako tych którzy zbierają pieniądze?
Marek Kolbowicz - Bardzo sympatycznie, to wygląda trochę inaczej, ubrani jesteśmy w dresy, wyglądamy inaczej. To jest jesień ludzie ubierają się bardzo szaro, a my biało-czerwoni ludzie którzy trzy miesiące temu walczyli w barwach naszego kraju o najwyższe laury. Także niezłe to jest(...)

Po kwestowaniu w Galaxy druga część imprezy odbyła w klubie Can Can. Rozpoczęła się z małym opóźnieniem około 19.30. Na początku odbył się pokaz taneczny pt. "Dziewczynka z zapałkami". Chwilę później można było zobaczyć kolekcję mody Anny Hass i Katarzyny Baranowskiej. Ania zaprojektowała stroje dzienne, natomiast jej siostra Kasia suknie wieczorowe. W pokazie udział wzięli olimpijczycy. Dla niektórych jak dla naszej szczecinianki Moniki Pyrek to nie był pierwszy pokaz w którym brała udział. Pomiędzy występami odbyły się liczne licytacje, w których zgromadzono nieco ponad 11 tysięcy zł. Największą wartość uzyskała kolekcja znaczków Moniki Pyrek wraz z jej autografem, która wylicytowana była za 2000 zł. Inne licytowane przedmioty to między innymi : Garnitur Marka Kolbowicza z Pekinu w cenie 1000 zł, torba sportowa z autografem Przemka Stańczyka za 1000 zł, dysk którym wywalczył srebro w Pekinie Piotr Małachowski za 850 zł, kolce Przemka Czerwińskiego za 550 zł, jak również koszulki, stroje naszych sporowców, oraz wiele innych pamiątek. Po licytacjach swoje zdolności w żonglowaniu butelkami i płonącymi drinkami pokazali mistrzowie polski barmanów. Na sam koniec odbył się koncert zespołów "Oddział Zamknięty" i Alicetea.
Wszystkie zgromadzone w dniu dzisiejszym pieniądze zostaną przekazane dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci w Szczecinie.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie