Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2009-01-12 02:50

załączone zdjęcia

Wielka orkiestra świątecznej pomocy gra już 17 rok z rzędu. W tym roku pieniądze zbierane są na Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

"Szczecin budzi całą Polskę do finałowego grania" - tak o godz. 9.00 powitał kwestujących szczecinian Jurek Owsiak. W powitaniu udział wzięli między innymi : Orkiestra Olimpia, Orkiestra Szczecińskiej 12 Dywizji Zmechanizowanej, Orkiestra Paradna Domu Kultury z Goleniowa, Drużyna Grodu Trzygłowa. W tym samym czasie na scenie pojawił się zespół „Blenders”. Chwilę po 9.00 Jurek Owsiak strzałem z rewolweru rozpoczął happeningowy bieg "Policz się z cukrzycą".

Na Jasnych błoniach można było zobaczyć m.in :
- wioskę wojów - drużyny Grodu Trzygłowa (walki plenerowe, jarmark, wróżby, pokazy sprzętu służb mundurowych, pokazy ratownictwa.
- działania sportowe : kolarstwo górskie – piłka ręczna, pokazy sztuk walki, mecze piłki nożnej, pokazy Fitness.
- przejazd pojazdów z unikatowej kolekcji Muzeum Techniki i Komunikacji, motocykliści z klubu motocyklowy "CRUISER".
- pokazy grup antyterrorystycznych.
- budowa i ekspozycja rzeźby lodowej – serca.
O godzinie 21.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół "Coma" z Łodzi.

Imprezy odbywały się również w klubie Kontrasty i w C.H. Galaxy gdzie imprezę poprowadzili : Marta Wiśniewska "MANDARYNA", Robert Abelite i Sławomir Andrzejewski.

Cały czas trwa naliczanie zebranych pieniędzy. W jednym ze sztabów przy Urzędzie miasta u pani Anny Drozdowskiej wolontariusze do późnych godzin nocnych będą liczyli zebrane datki. W całej Polsce do tej pory uzbierano rekordowo ponad 32 miliony zł, a w Szczecinie około 400 tyś zł. Sumę wszystkich zebranych pieniędzy poznamy pod koniec lutego.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie