Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Syberyjski Bard w urodzinowym prezencie Wysockiemu - AKUSTYCZEŃ 2009

2009-01-28 20:04

załączone zdjęcia

W poniedziałek, w Rocker Club'ie wystąpił Evgen Malinovskiy. Swój występ artysta rozpoczął słowami "Chcieć a móc to różnica", kwitując w ten sposób chęć wystąpienia w Szczecinie i przed szczecińską publicznością, przed którą nigdy nie miał okazji wystąpić, choć bardzo tego chciał.

Malinovskiy urodzony w Biełowie, na Syberii, a od dziesięciu lat mieszkający w Warszawie, to aktor, a przede wszystkim muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej. W latach 1994-2000 współpracował i współtworzył zespół rockowy Hippocampus jako gitarzysta basowy, w okresie 1997-2001 podejmował współpracę przy wielu projektach zespołu Zdobywcy Pewnych Oskarów, a w latach 2002-2003uczestniczył w projekcie Krzysztofa Wałeckiego pt. "Sapo". Owocnie układała mu się również współpraca z gitarzystą i wokalistą bluesowym polskiego pochodzenia Lesterem Kidsonem. Po raz pierwszy Evgen Malinovskiy jako solista, zaprezentował swój projekt we wrześniu 2004. Zatytułował go „Syberyjski bard zaprasza” i był to pomysł, który artysta nosił w sobie od wczesnych lat młodości.

W poniedziałkowy wieczór, dzień po rocznicy urodzin Władimira Wysockiego, Malinovskiy zaprezentował recital oparty właśnie o jego utwory. Kompozycje te znalazły się również na najnowszej płycie "Tropami Wysockiego - pieśni narowiste". Artysta najpierw przeprosił publiczność za swój "indiański akcent" rozweselając, co niektórych do łez. W przerwach pomiędzy wykonaniem każdego z utworów, bard wyłożył przekład tekstu na język polski, często również tłumacząc i wplatając w przekład piękne historie i anegdoty z biografii Wysockiego. Całość zauroczyła obecną w Rockerze publiczność, która ochoczo nagradzała brawami niezwykłego wykonawcę. Recital ten był świetnym zakończeniem cyklu koncertów akustycznych z serii Akustyczeń 2009.

W następnym materiale z tej serii, zapraszamy do wywiadu z Olkiem Różankiem - pomysłodawcą i głównym organizatorem Akustycznia. Nasza redakcja towarzyszyła mu w ostatnim dniu festiwalu obserwując nawał pracy, jaką włożył w organizację ostatniego koncertu.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie