Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

II Eliminacja o Puchar Auto Klubu Szczecin

2009-02-01 23:41

rajdy

załączone zdjęcia

W dniu dzisiejszym odbyła się II Eliminacja o Puchar Auto Klubu Szczecin. Impreza ma coraz więcej zwolenników. Dziś wystartowało 57 zawodników, z czego jeden nie ukończył próby z powodu awarii samochodu, a drugi został wykluczony. Nawierzchnia toru była sucha co pozwoliło na uzyskanie większej prędkości i szybszych czasów. Dla kierowców przygotowano 4 próby czasowe na jednym odcinku.

Klasyfikacje generalną wygrał Michał Grzymkowski (Honda CRX), zaraz za nim Dariusz Juszkiewicz (Honda Prelude), a trzeci był Łukasz Jasiński (VW Golf).

W poszczególnych klasach zwyciężali:

Klasa I:
1.Tomasz Turczyński (Opel Corsa)
2.Robert Malinowski (VW Polo)
3.Gomoliszek Krzysztof (Citroen AX)

Klasa II:
1.Kowalczyk Jakub (Fiat CC)
2.Nikel Olgierd (Suzuki Swift)
3.Gałach Maciej (Golf)

Klasa III:
1.Grzymkowski Michał (Honda CRX)
2.Sozański Marcin (Honda Civic)
3.Grochowski Radosław (Toyota Mr2)

Klasa IV:
1.Juszkiewicz Dariusz (Honda Prelude)
2.Jasiński Łukasz (VW Golf)
3.Kernel Patryk (Opel Corsa)

Klasa "Gość"
1.Włodzimierz Wesołek (Honda Civic)
2.Myszkorowski Norbert (Subaru)
3.Grodzki Adrian (Honda Civic)

Zaraz po II Eliminacji o Puchar Auto Klubu Szczecin odbyła się II runda Pucharu NKWS. W zawodach wystartowało 16 kierowców w tym 3 najlepszych z Pucharu AKS. Na suchym torze kibicie mogli ogądać bardzo emocjonujące i szybkie przejazdy. Dziś zwyciężył Włodzimierz Wesołek, który uzyskiwał coraz szybsze czasy co pozwoliło mu być drugim w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął, debiutant w pucharze NKWS Wojciech Stefankiewicz (3 miejsce w klasyfikacji rocznej). 12 punktów zdobył trzeci na mecie zwycięzca I rundy - Norbert Myszkorowski, 10 punktów za 4 miejsce otrzymał Michał Grzymkowski. Norbert Myszkorowski nadal prowadzi w klasyfikacji rocznej i na ten moment ma 11 punktów przewagi nad drugim Włodzimierzem Wesołkiem. Kolejne miejsca zdobyli: Andrzej Kowalski, Olaf Jastrzębski, Adrian Grodzki i Sławomir Nowakowski. Ostatnią punktowaną czwórkę to zawodnicy z miejsc od 9 do 12 : Dariusz Juszkiewicz, Bartosz Wesołek, Gerard Gizelewski i Piotr Antonowicz. Zawody były bardzo zacięte o czym świadczyła różnica czasów pomiędzy miejscem 8 a 12, która wyniosła 0,56 sekundy!!

Kolejna impreza odbędzie się 15.02.2009 w Szczecinie i okolicach pod dobrze znaną nam nazwą Konkursowa Jazda Samochodem (KJS).

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie