Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

6. Bal Charytatywny Fundacji Pro Publico Mare

2009-02-22 18:28

załączone zdjęcia

Sale Concerto szczecińskiego hotelu Radisson zostały wypełnione po brzegi przez uczestników 6. Balu Charytatywnego Fundacji Pro Publico Mare. Celem tegorocznej edycji była pomocy młodzieży wychowywanej w mieszkaniu usamodzielnienia, prowadzonym przez Dom Dziecka nr 1 w Szczecinie

W sobotę Fundacja Pro Publico Mare gościła na 6. Balu Charytatywnym 145 osób. Dzięki imprezie goście mieli okazję zakończyć karnawał w wyjątkowy sposób, pomagając przy tym potrzebującej młodzieży. Całe spotkanie poprowadzili aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie – Adam Dzieciniak i Michał Janicki. Najważniejszym momentem wieczoru była licytacja obrazu Katarzyny Szydłowskiej. Dzieło zatytułowane "Oczekiwanie II" zostało sprzedane za 12 000 zł. Oprócz niego licytowano: doskonałe wino Monastrell z winnicy El Nido z autografem Marka Konrada; Album "Diamenty z autografem Anety Kręglickiej i biżuteria Apart z diamentem; książka Krystyny Jandy "Moje rozmowy z dziećmi" z autografem autorki; bilety lotnicze LOT-u dla dwóch osób w dowolne miejsce na świecie (Business Class); Dwa Aniołki – Kacper i Marcel, wykonane z masy solnej, autorstwa Marzeny Śluzar oraz Roczne członkostwo w >Klubie Golfowym Binowo Park i zestaw kijów golfowych.

Trwa liczenie zebranych pieniędzy. Sumę, którą Fundacja przekaże na Dom Dziecka poznamy w najbliższych dniach. Już dziś wiadomo, że będzie to ponad 20 tysięcy złotych.

Pieniądze, które udało nam się zebrać w tym roku, pomogą rozwijać zainteresowania dzieci z mieszkania usamodzielnienia prowadzonego przez Dom Dziecka nr 1 w Szczecinie - mówi Piotr Waszczenko, Sekretarz Fundacji Pro Publico Mare. - Cieszę się, że 6. Bal Charytatywny Fundacji Pro Publico Mare wzbudził tak duże zainteresowanie. Tegoroczny sukces utwierdza na w przekonaniu, że powinniśmy kontynuować nasze działania.

Dochód z dotychczasowych pięciu edycji Balu Charytatywnego Fundacji Pro Publico Mare przeznaczany był na wsparcie miejskich szpitali. Imprezy z tego cyklu wpisały się już na stałe w kalendarium ważnych wydarzeń z życia Szczecina.

Źródło: informacja prasowa Unity Line

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie