III Eliminacja o Puchar Auto Klubu Szczecin

2009-03-09 19:03

rajdy, szczecin

załączone zdjęcia

Dnia 8 marca odbyła się III Eliminacja o Puchar Auto Klubu Szczecin. W dniu dzisiejszym wystartowało 60 zawodników. Na początku nawierzchnia toru była sucha, lecz przy późniejszych przejazdach zaczęło lekko padać, lecz nie przeszkodziło to kierowcom w uzyskaniu szybkich czasów. Odbyły się 3 próby czasowe na jednym odcinku. Dla urozmaicenia zawodów przygotowano konkurs zręcznościowy dla kobiet.
Klasyfikacje generalną wygrał Piotr Buchholz (Honda CRX), zaraz za nim Dorian Wróblewski (Citroen Saxo), a trzeci był Kuba Kowalczyk (Fiat CC).

3.Olaf Jastrzębski (Mistubishi colt)

Największą atrakcją była III runda Pucharu NKWS gdzie kibice mogli oglądać bardzo szybkie i widowiskowe przejazdy. W zawodach wystartowało 19 kierowców w tym 3 najlepszych z Pucharu AKS.
W eliminacjach zawodnicy pokonywali po dwa okrążenia na czas. Zgodnie z regulaminem pierwsza dwunastka zdobywa miejsca punktowane, z czego pierwsza ósemka awansuje do biegów ćwierćfinałowych, gdzie walczy o jak najlepszy wynik. Po eliminacjach najszybszy okazał się startujący po raz 1 Marcin Boć (Mini Cooper S). Kolejne miejsca eliminacji zajęli: Włodzimierz Wesołek, Adrian Grodzki, Gerard Giżelewski, Norbert Myszkorowski, Michał Grzymkowski, Olaf Jastrzębski i Bartosz Wesołek.

W ćwierćfinałach Marcin Boć pokonał Bartosza Wesołka, Norbert Myszkorowski przegonił Gerarda Giżelewskiego, Adrian Grodzki pokonał Michała Grzymkowskiego, a Włodzimierz Wesołek łatwo wygrał z Olafem Jastrzębskim.

W pierwszym półfinale Marcin Boć dwa razy pokonał Norberta Myszkorowskiego łącznie o 2 sek, zaś w drugim, Adrian Grodzki pokonał Włodzimierza Wesołka o 1,49 sek.

W finale wystąpili Marcin Boć i Adrian Grodzki. Po pierwszym wyścigu Marcin Boć przegrał z Adrianem tylko o 0,05s. Zatem, wszystko zależało od drugiego przejazdu, w którym szybszy okazał się Marcin Boć z czasem 1:18,71 W sumie Marcin Boć pokonał Adriana Grodzkiego o 2,05s.

W tabeli klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu nadal utrzymuje się Norbert Myszkorowski, (42 p.) zaraz za nim Włodzimierz Wesołek (33 p.). Na trzecie miejsce awansował Adrian Grodzki, zaś czwarte Bartosz Wesołek. Na piątym miejscu zwycięzca dzisiejszej rundy Marcin Boć.

Następne zawody - IV runda o tytuł Najlepszego Kierowcy Wyścigowego Szczecina, odbędą się 5 kwietnia 2009.

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie