Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

INSPIRUJĄCE podróże - wernisaż Lisy Ajtay w Brama Jazz Cafe

2009-03-27 15:34

szczecin

załączone zdjęcia

W piątek 20.03 w ramach festiwalu INSPIRACJE, otwarto wernisaż Lisy Ajtay pt. "Kontinuum". Lisa to artystka urodzona w 1978 r., 1998 - 2000 zamieszkała w Budapeszcie, gdzie rozpoczęła swoją działalność w zakresie fotografii i malarstwa. W 2006 r. ukończyła studia w zakresie fotografii na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Dortmundzie. Jej prace od 2007 r. najczęściej można oglądać w Galerie Kunstradar, w Düsseldorfie. Jej prace z serii Kontinuum pozostają dwuwymiarowe, graficznie abstrakcyjne.

Zdjęcia Lisy Ajtay pokazują w sposób liryczny moment percepcji, podróżowania i bycia, co odkrywa głębokie momenty egzystencjalne. Tak o Lisie wypowiada się Sonja Lehnert, Galerie Kunstradar.

Oto jak Lisa postrzega swoją twórczość...

W serii Kontinuum zajmowałam się kwestią, czy przestrzeń może być określana tylko przez kolory, czy też nie. Mogłaby być również postrzegana jako odbicie naszego społeczeństwa, które jest w stałym ruchu, podczas gdy na rozważanie tego tematu pozostaje niewiele czasu. Próbowałam uchwycić moment wycofania się w siebie; moment, kiedy patrzymy nie widząc. W ten sposób zdajemy sobie sprawę z przestrzeni, która jedynie niewyraźnie nas otacza. Pochłonięci myślami, oko nie ustawia ostrości. Głębokość przestrzeni nie może być uchwycona przez przedmioty, które zlewają się w kolorowe przestrzenie.

Nasza redakcja towarzyszyła artystce w dniu przygotowań do wernisażu. Poniżej zdjęcia uwieczniające ten odcinek czasu.

(źródło: inspiracje.art.pl)

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie