Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

IV Eliminacja NKWS

2009-04-08 20:04

rajdy, szczecin

załączone zdjęcia

W dzisiejszej imprezie wystartowało 18 zawodników, z czego dwóch nie ukończyło eliminacji z powodu awarii auta (Waldemar Wojtkiewicz, Zdzisław Żniniewicz). Debiut tych zawodników w NKWS 2009 wyjątkowo nie powiódł się. Honoru debiutantów bronił za to, z bardzo dobrym wynikiem, powracający na trasy (podobnie jak Żniniewicz) Przemysław Gąciarz, Andrzej Czekan.

Na niepunktowanych miejscach eliminacje zakończyli: Łukasz Jasiński, Robert Malinowski, Łukasz Bocian i Dariusz Juszkiewicz. Również na eliminacjach, ale już punktując, IV rundę NKWS ukończyli: Piotr Antonowicz 1 pkt, Gerard Gizelewski 2 pkt, Szymon Fernholc 3 pkt (debiut) oraz Włodzimierz Wesołek 4 pkt.

Pierwsza ósemka eliminacji awansowała do biegów ćwierćfinałowych i startowała w następujących parach:
Grzymkowski (awans) - Wesołek
Grodzki - Boć (awans)
Stefankiewicz (awans) - Buchholz
Czekan - Gąciarz (awans)

W biegach półfinałowych startowali:
Grzymkowski (awans) - Boć
Stefankiewicz (awans) - Gąciarz (po pierwszym przejeździe prowadził Gąciarz, lecz po drugim odpadł z różnicą 0,67s).
Finałowy bieg z dużą przewagą (4,48s) nad Stefankiewiczem wygrał Grzymkowski.

Piękna słoneczna pogoda i suchy tor pokazały, jak bardzo nieprzewidywalny stał się puchar NKWS. Po czterech rundach grupa zawodników walczących o czołowe miejsca stała się dość szeroka. Dość trudno wskazać obecnie lidera - poszczególni zawodnicy są dobrzy na określonych nawierzchniach - tak więc na pewno warunki pogodowe będą miały duży wpływ na końcową klasyfikację roczną. Lider Myszkorowski podobno zastanawia się nad odejściem na sportową emeryturę, wicelider W. Wesołek ma problemy techniczne z samochodem. W tej sytuacji w walce o Mistrza NKWS poza w/w dwójką z pewnością liczyć się będą Grzymkowski, Boć, Stefankiewicz i Grodzki.

W klasyfikacji generalnej liderem nadal pozostaje Norbert Myszkorowski. Kolejne miejsca zajmują Włodzimierz Wesołek, Michał Grzymkowski, Marcin Boć, Wojciech Stefankiewicz, Adrian Grodzki i Bartosz Wesołek. nOpierając się na punkcie 11.3 Regulaminu Zawodów o Puchar dla NKWS powstała już tymczasowa punktacja klasyfikacji generalnej, w której odrzucono po dwie najsłabsze eliminacje każdego zawodnika. Końcowe wyniki będą liczone właśnie według tego schematu. W tej klasyfikacji liderem zostaje Włodzimierz Wesołek.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie