Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

AZS Szczecin - Spójnia Stargard 73:81

2009-05-10 15:43

załączone zdjęcia

W sobotę w Hali SDSu odbył się drugi mecz play-off o awans do 1 ligi. Pierwszy mecz wygrali Szczecinianie na wyjeździe w Stargardzie 73-48. Więc tylko jedna wygrana dzieliła AZS od awansu do I ligi.

Pierwsza połowa meczu przebiegała się myśli AZSu. Od samego początku uzyskali duża przewagę. Po pierwszej kwarcie nasi koszykarze wygrywali 14:7. W drugiej odsłonie Szczecinianie podtrzymywali dobre tempo, jednak pod koniec drugiej kwarty koszykarze ze Stargardu zaczęli odrabiać straty co sprawiło, że do przerwy AZS prowadził tylko 34-32.

Druga połowa meczu była bardzo zacięta i wyrównana. Koszykarze ze Szczecina do połowy ostatniej kwarty mieli jeszcze bardzo duże szanse na awans do I ligi, lecz bardzo skuteczni w poprzednich kwartach Maciej Majcherek i Łukasz Biela byli bardzo dobrze kryci i nie trafiali punktów, również obrona AZSu nie potrafiła zatrzymać Łukasza Grzegorzewskiego, który zdobył 25 punktów w meczu. Końcowy wynik to 73:81 dla Spójni Stargard.

Kolejny i zarazem ostatni mecz odbędzie się w środę 13 maja w Stargardzie. To będzie mecz o wszystko, wygrany awansuje do I ligi.