Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Pogoń Szczecin – Nielba Wągrowiec 2:0 (1:0)

2009-05-14 21:01

załączone zdjęcia

Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Nielbę Wągrowiec 2:0. Bohaterami meczu byli strzelec obydwu bramek Mikołaj Lebedyński i Damian Wójcik, który w 65 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Klawińskiego. Chwilę wcześniej drugą żółtą kartkę zobaczył Marcin Woźniak, przez co ostatnie 25. minut meczu Portowcy grali w dziesiątkę.

Od początku meczu przeważali podopieczni Piotra Mandrysza. Już w 7. minucie po podaniu Mikołaja Lebedyńskiego bliski zdobycia bramki był Maciej Ropiejko. W 25 minucie piłkę dośrodkował Tomasz Parzy, a gola uderzeniem głową zdobył Mikołaj Lebedyński. Kolejną okazję do pokonania golkipera Portowcy mieli 9. minut później. Piłkę dośrodkował Ferdinand Chifon, a Maciej Ropiejko próbował głową pokonać Jacka Wosickiego. W 4 minucie strzał Ferdinanda Chifona intuicyjnie wybronił broniący bramki przyjezdnych Jacek Wosicki.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Pogoni. W 47. minucie piłkę w pole karne dośrodkował Paweł Skrzypek, a Mikołaj Lebedyński ładnym strzałem podwoił prowadzenie swojego zespołu. W 62 minucie poturbowany w polu karnym Pogoni został Marcin Dymek. Do sędziego podbiegł kapitan Portowców Tomasz Parzy. Jedyną reakcją na zaistniałą sytuację było ukaranie żółtą kartką trzymającego piłkę w rękach Damiana Wójcika i przyznanie Nielbie rzutu wolnego pośredniego w polu karnym gospodarzy. Po wykonaniu stałego fragmentu gry, sędzia dopatrzył się zagrania ręką u Marcina Woźniaka. Oprócz podyktowania rzutu karnego, arbiter pokazał Woźniakowi drugą żółtą kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maciej Klawiński, jednak jego strzał pewnie obronił Damian Wójcik. W 77. minucie znakomitą okazję do trzeciej miał Mikołaj Lebedyński. Dwie minuty później Maxwell Kalu znalazł się w sytuacji sam na sam z Damianem Wójcikiem, który popisał się fenomenalną interwencją. W 86. minucie w polu karnym przedzierał się Lebedyński, jednak jego strzał minął bramkę Wosickiego. Po końcowym gwizdku goście szybko udali się do szatni, szczecinianie wraz z kibicami cieszyli się z zdobytych 3 punktów..