Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

JUWE...JUWE...JUWENALIA!!!

2009-05-23 03:48

szczecin

załączone zdjęcia

Od wtorku 19 maja trwa wielkie studenckie święto. Jak na święto przystało, zorganizowanych atrakcji jest bez liku, więc trudno narzekać na brak pomysłów na spędzenie czasu w miłej i swoistej studenckiej atmosferze. Juwenalia wystartowały dokładnie o północy we wtorek, zaczynając nocnym biegiem. Następnie odbyła się debata "Wizje czy Czyny. Czy Szczecin wykorzystuje swój potencjał", cykl warsztatów nie tylko dla studentów, a nawet pokazowy turniej pokera Texas Hold'em w klubie Szafa. Następnie tradycyjnie odbył się pochód, który zakończył się pod Urzędem Miejskim, gdzie doszło do wręczenia studentom kluczy do miasta przez Prezydenta. Pomiędzy częścią popołudniową a wieczorną odbyły się konkursy na Jasnych Błoniach oraz pokaz grupy West Tricksters, a już o godzinie 18:45 otwarto bramy wejściowe do Amfiteatru, gdzie zagrały takie zespoły jak: Przestańcie, CarPets, Mechaniczny Kot, Road Trip's Over, oraz gwiazda wieczoru - MYSLOVITZ.

Kolejny dzień rozpoczął się od pobudki już o godz. 7:30 i śniadania składającego się z żołnierskiej grochówki, którą można było się uraczyć na terenie akademików ZUT'u. Pozostała część Juwenalii, aż do wieczora, skupiła się na lekko nudnawych konkursach i zawodach, by wieczorem w amfiteatrze dać ostrego kopa podczas występów zespołów studenckich, jednego z czołowych zespołów nurtu disco polo - zespołu Clasic. Gwiazdami wieczoru były jednak członkowie zespołu Blenders oraz BIG CYC. Blendersi dali tego wieczoru pokaz mocnych i ciężkich brzmień, natomiast BIG CYC ze Skibą na przedzie jak zwykle nie zawiódł publiczności. Zespół bisował dwa razy, a podczas drugiego bisu Skiba zafundował studenckiej braci niezwykły wierszyk na temat prezydenta Kwaśniewskiego, na temat ostatnio bardzo popularny, bo dotyczący pociągu do procentów, a brzmiał on następująco: "Stoi na stacji prezydent Kwaśniewski. Ciężki, ogromny, sto wódek w nim zmieścisz. Stoi i sapie i ręką macha, a z kieszeni wystaje mu flacha. Siup, jak gorąco! Ciach i na bieżąco! Pach z kolegami! Cyk już na bani! Wstaje powoli jak żółw ociężale. Ruszył prezydent, szarpnął mięśniami i ciągnie z mozołem. I kręci się koło za kołem i biegu przyspiesza i gna coraz prędzej, a dokąd, a dokąd, a dokąd tak pędzi? A dokąd, a dokąd, a dokąd tak gna? Tam gdzie ostatnia jest czynna melina."

Kolejny dzień minął pod hasłem "Studenci idą w miasto", choć bardziej to pasowało by do poniedziałku, to nikt nie zamierzał się sprzeczać z tą piękną ideą, nawet jeśli czwartek był dniem skupiającym się wokół zawodów sportowych i tym podobnych pokazach zorganizowanych na Jasnych Błoniach. Prawdziwą perłą w koronie event'ów sportowych był pokaz i zawody zorganizowane przez strongmenów Toczka i Dymka, którzy zaangażowali do nich sporą część publiczności. Mniej więcej w tym samym czasie, na Deptaku Bogusława odbywał się przegląd kapel studenckich, który był interesującą propozycją nie tylko dla studentów, ale jak się okazało również dla wielu przechodniów. Wieczorem w Amfiteatrze odbyły się koncerty w klimatach reggae, na deskach którego pojawili się tacy artyści i zespoły jak: DJ FEEL-X & RFW SS, JUNIOR STRESS & TALLIB MC, AL-FATNUJAH, ABRADAB & GUTEK, MARIKA & RUFF RADICS.

Zapraszamy do fotorelacji z wyżej wymienionych wydarzeń i już niebawem do kolejnych kontynuujących temat Juwenalii.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie