Pogoń Szczecin - Gawin/Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)

2009-05-24 07:24

pogoń szczecin, szczecin

załączone zdjęcia

W meczu 32 kolejki II ligi Pogoń Szczecin po emocjonującym meczu zremisowała na własnym stadionie z Gawinem/Ślęzą Wrocław 1:1 (0:1).

Od samego początku przewagę mieli portowcy. Pierwszą okazję Pogoń stworzyła sobie już w pierwszej minucie spotkania. Maciej Ropiejko, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak napastnik portowców nie zdołał pokonać bramkarza Ślęzy. Parę chwil później po dośrodkowaniu na pole karne piłkę głową uderzył Marcin Nowak, piłka przed wybiciem minęła linię bramki lecz sędziowie byli innego zdania i nie uznali gola. Kolejne okazje do zdobycia bramki mieli Mikołaj Lebedyński, Maciej Ropiejko i Marcin Woźniak. Słabą skuteczność Pogoni wykorzystał Zbigniew Wójcik, który w 17. minucie po zamieszaniu w polu karnym zdobył bramkę dla gości. W 36. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadzili portowcy, na uderzenie zdecydował się Piotr Koman, piłkę przedłużył znajdujący się na spalonym Ropiejko i po raz kolejny sędzia Dominik Sulikowski nie uznał gola.

W drugiej połowie Ślęza nadal się broniła, lecz ataki portowców nie przynosiły efektu. W 60. minucie na mocny strzał zdecydował się Piotr Petasz. Bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, co wykorzystał Maciej Ropiejko, który skierował piłkę do siatki. Niestety po raz trzeci sędzia nie uznał gola dla Pogoni. W 75. minucie po dryblingu Piotr Koman mocno uderzył zza pola karnego. Piłka trafiła w okienko bramki i Pogoń zdobyła wyrównującego gola. Do końca meczu portowcy próbowali zdobyć jeszcze bramkę lecz wszystkie próby nie przyniosły rezultatu i mecz zakończył się remisem 1:1.