Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Najlepsi DJ-e i piękne tancerki - JUWENALIA 2009!!!

2009-05-26 20:57

koncert, szczecin

załączone zdjęcia

23 maja, w Sobotę na ul. Piastów 40, w związku z Juwenaliami odbył się niecodzienny koncert dla fanów nurtu muzyki techno i jej pochodnych. Tego wieczoru zagrali tacy dj'e i zespoły jak: Angelo Mike, DJ Matush, DJ Miqro, Scotty, Blank and Jones. Pogoda tego wieczoru dopisała, więc i plac na Piastów zapełnił się sporą rzeszą fanów tej muzyki. W pierwszej kolejności wystąpił DJ Miqro, następnie DJ Matush, po czym na scenie pojawił się SCOTTY, znany z takich przebojów jak remix tematu muzycznego Piratów z Karaibów - "The Black Pearl". Scotty okazał się również sympatycznym i medialnym gościem pozując do zdjęć naszym fotoreporterom.

Kolejnym wykonawcą na scenie był Angelo Mike, czyli Jarek Czechowski, DJ z wieloletnim stażem (gra od 1995 r.), który przez swoje wojaże po rodzimych i zagranicznych klubach, jest znany w całej Polsce i Europie. Popularność Angelo Mike’a znalazła swoje odzwierciedlenie również w mediach. Czytelnicy czasopisma Laif utytułowali go Najlepszy DJ 2002, 2003 oraz Najlepszy DJ 2004. W zeszłym roku jako pierwszy Polak zagrał na Mayday w Dortmundzie na głównej scenie, a także na festiwalu Soundtropolis pod Berlinem. Jak dotąd gościł również na festiwalach Creamfields (Praga, Czechy) oraz Nature One (Pydna, Niemcy).

Po występie Angelo Mike'a, przyszła kolej na niekwestionowane gwiazdy tego wieczoru, a mianowicie zespół Blank & Jones, czyli dwój niemieckich DJ-i: Piet Blank i Jaspa Jones, który naprawdę nazywa się René Runge. Wspólne sukcesy duetu przyszły w 1997 roku kiedy ukazał się ich debiutancki singiel "Sunrise" - był to krok do produkowania własnych utworów. W 1999 roku ukazał się ich pierwszy album - "In Da Mix". Zespół ma w sumie na koncie dwanaście albumów studyjnych, kolejne to: "In Da Mix" (1999); "DJ Culture" (2000); "Nightclubbing" (2001); "Substance" (2002); "Relax" (2003) i jego edycja specjalna - nalazły się tu między innymi remiksy Sarah McLachlan, Pet Shop Boys i Anne Clarke; "Monument" (2004); "The Singles" (2006); "The Singles ReRelease" (2006); "Relax Edition Three" (2007); "The Logic Of Pleasure" (2008); i najnowszy wydany w tym roku - "Relax Edition Four". Grupa wydała także trzy albumy miksów - "The Mix 1-3". 13 singli Blank & Jones znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce niemieckiego zestawienia, z których trzy uplasowały się w Top 20. Również każdy z albumów wpisał się w pierwszą pięćdziesiątkę albumów, a dwa z nich zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce.

Zapraszamy do fotorelacji z tej jakże barwnej imprezy, kończącej cykl koncertów podczas Juwenalii.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie