Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Pogoń Szczecin w 1 lidze.

2009-06-06 14:15

załączone zdjęcia

W ostatnim decydującym o awans do 1 ligi meczu Pogoń Szczecin podejmowała na własnym stadionie Unię Janikowo.
Od początku meczu napierali portowcy. Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Maciej Mysiak, który w 7 minucie po podaniu z rzutu rożnego uderzył głową, lecz piłka przeleciała nad bramką. Następną sytuację miał chwilę później Maciej Ropiejko, ale niestety został zatrzymany przez obrońców. Do końca 1 połowy akcja toczyła się w środku pola z przewagą portowców, którzy nieskutecznie próbowali strzelić Unii bramkę.
Po przerwie piłkarze Pogoni uspokoili grę co niestety odbiło się utratą bramki. W 55 minucie Krzysztof Filipek strzelił w długi róg do bramki portowców pokonując tym samym Damiana Wójcika. Goście nie cieszyli się zbyt długo, gdyż 10 minut później w 65 minucie Piotr Petasz dośrodkował w pole karne do Macieja Ropiejki, który uderzając głową pokonał bramkarza gości. Do końca meczu portowcy uspokoili grę, a wynik pozostał bez zmian 1:1. Remis wystarczył i dzięki temu Pogoń Szczecin z 2 miejsca w tabeli wchodzi do 1 ligi.
Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego na murawę wbiegli kibice, którzy w radości śpiewali wspólnie z piłkarzami. Piłkarze rozdawali kibicom części swoich strojów sportowych, robili wspólne zdjęcia, udzielali wywiadów.

Pogoń Szczecin - Unia Janikowo 1:1 (0:0)