Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

XI ŚWIĘTO JUNAKA czyli blask chromu i pomruk motoru !!!

2009-06-08 19:01

rajdy, szczecin

załączone zdjęcia

W dniach 5-7 czerwca na terenie toru motocrossowego im. Zbigniewa Rutkowskiego w podszczecińskim Rosówku, odbyło się XI ŚWIĘTO JUNAKA zorganizowane przez Klub Motocyklowy Cruiser Szczecin. Na terenie toru, w ciągu 2 dni, pojawiło się około 150 maszyn, różnego rodzaju. Od typowo motocrossowych jednośladów, przez niezwykłe choppery z długimi widelcami, motory typowo turystyczne, ścigacze rozwijające zawrotne prędkości, po zabytkowe Junaki, które uświetnione i wyniesione na piedestał swoim świętem, przyciągały największą ilość widzów. Trzeba powiedzieć, że odrestaurowane i przywrócone do idealnego stanu z lat produkcji, były niczym diamenty w koronie królowej motoryzacji. Zaskakującą ciekawostką obecną na terenie toru był egzemplarz Syreny 105 i Trabanta "Universal", przystosowanego do potrzeb pogotowia. Wśród jednośladów znalazł się również egzemplarz WSKi.

Dwu dniowy zlot właścicieli niezwykłych jednośladów rozpoczął się od oficjalnego otwarcia, które miało miejsce w piątek, piątego czerwca. Zaraz po otwarciu na scenie pod samym torem odbyły się koncerty zespołów rockowych: Sixty Seven oraz Lord - Sound of Queen. W międzyczasie do swoistego zlotu dołączali coraz to nowi użytkownicy jednośladów, a obecni już na miejscu zawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie, podziwiając i dyskutując na temat maszyn, które pojawiły się tego dnia w Rosówku.

Następny dzień Święta Junaka dla uczestników rozpoczął się o godz. 11, od której rozpoczęła się parada szczecińskimi ulicami. Jej celem był postój przy katedrze św. Jakuba na ulicy Grodzkiej, gdzie odbyło się poświęcenie maszyn. Zaraz potem motocyklowy szyk znów przedarł się ulicami Szczecina, paradując, przykuwając uwagę mieszkańców, przy okazji zapraszając ich do czynnego udziału w święcie odbywającym się niedaleko granicy niemieckiej. Kilkanaście minut po powrocie rozpoczęła się część konkursowa, gdzie zgłoszone załogi wzięły udział w wielu konkurencjach zespołowych tj. przeciąganie liny. Po rozdaniu nagród przyszła pora na część koncertową, podczas której na scenie wystąpiły zespoły: Qu4ttro, Metal Invaders, a także King Nothing.

Niedziela to dzień, na który nie przewidziano żadnych atrakcji, dzień przewidziany na powrót jednośladów i ich właścicieli do własnych domostw, skąd za rok znów wyruszą na kolejne, coraz to bardziej popularne wśród właścicieli i wielbicieli jednośladowych cudów motoryzacji, Święto Junaka.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie