Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Zakończenie Turnieju Szczecin Open 2009

2009-06-14 19:10

szczecin, tenis

załączone zdjęcia

Tegoroczny Turniej Szczecin Open 2009 ITF Women's Circuit dobiegł końca. Przy niezbyt dobrej aurze przez cały tydzień tenisistki rozgrywały trudne mecze przerywane co chwilę przez opady deszczu. Dopiero sobotnie mecze i finał w niedzielę rozegrano planowo.

W turnieju głównym gry podwójnej zagrało 16 par w tym dwie wyłonione z eliminacji, oraz trzy z dziką karta przyznawaną przez organizatora imprezy. Tylko jednej parze deblowej z Polski (Domagała, Jegiołka) udało się wygrać mecz pierwszej rundy, lecz w ćwierćfinale Polki zostały pokonane przez finalistki turnieju z USA.
W meczu finałowym, który odbył się w sobotę 13.06.2009 zagrały Michaela Pastikova [CZE] / Lenka Tvaroskova [SVK] oraz para ze Stanów Zjednoczonych Christina Mchale i Asia Muhammed. Po krótkim ale emocjonującym meczu lepsza okazała się para czesko - słowacka Michaela Pastikova i Lenka Tvaroskova, które wygrały turniej Szczecin Open 2009 z parą amerykańską w dwóch setach 6:2, 7:5.

W dniu dzisiejszym zakończył się turniej singlowy. Udział w nim wzięły 32 zawodniczki w tym 8 z eliminacji, oraz 4 z dziką kartą. Tutaj również tenisistki z Polski musiały uznać wyższość przyjezdnym zawodniczkom. Dwie najlepsze Polki dotarły do ćwiećfinału. Dziś o godzinie 12:00 na korcie Centralnym w finale spotkały się dwie zawodniczki Stephanie Gehrlein (GER) i Andrea Hlavackowa(CZE). Zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć sporo dobrych akcji, również wiele błędów które popełniała zawodniczka z Czech. Bardzo wiele piłek wyrzucała w aut, grała niespokojnie, miała problem z serwisem. Oczywiście takiej okazji nie mogła przepuścić zawodniczka z Niemiec. Końcowy wyniki meczu to 6:4, 6:0. Tak więc zwyciężczynią tegorocznej edycji Międzynarodowego Turnieju Tenisa Ziemnego Kobiet ITF Women's Circuit z pulą nagród 25,000 USD została Stephanie Gehrlein z Niemiec.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie