Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

IX Regaty UnityLine - Koniec zmagań żeglarzy na wodzie

2009-08-18 17:28

kołobrzeg, regaty, świnoujście

załączone zdjęcia

W niedzielę zakończyły się wyścigi tegorocznych IX Regat Unity Line, przy zmiennych warunkach pogodowych udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi. Pierwszy na trasie Świnoujście – Kołobrzeg odbywał się przy wietrze wiejącym z kierunków zachodnich o sile 5 do 6 w skali Beauforta. Wyścig drugi odbywający się na redzie portu Kołobrzeg rozgrywany był przy wietrze południowo-zachodnim o sile 3 w skali Beauforta. Ostatni z zaplanowanych wyścigów na trasie Kołobrzeg – Świnoujście ze względu na słabe wiatry, a czasem i ich brak został skrócony. Meta zlokalizowana była w miejscu lotnej premii na wysokości nadmorskiego kurortu Rewal.

W regatach udział wzięło 88 jachtów z Polski, Niemiec, Danii oraz Czech. Liczną grupę startujących reprezentowali samotni żeglarze, na starcie stanęło 7 samotników. Nie zabrakło również oldtimerów, w tej klasie wystartowało 12 jachtów. W regatach startowały również znane żeglarki, które samotnie opłynęły świat, były to Joanna Pajkowska na jachcie "Mist" oraz Marta Sziłajtis obiegło na jachcie "Szaman S".

Oficjalne zakończenie regat odbędzie się w sobotę 29 sierpnia 2009 o godzinie 17:00 na terenie przystani JK AZS w Szczecinie przy ul. Przestrzennej 9.

Źródło: regatyunityline.pl

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie