Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Unity Line Sea&Sky Festival 2009

2009-08-24 11:59

załączone zdjęcia

Trzecie zawody Unity Line Sea&Sky Festival dobiegły końca. Pomimo kapryśnej pogody, która uniemożliwiła przeprowadzenie większość konkurencji, nikt nie czuł się zawiedziony. Dwudniowa impreza i towarzyszące jej koncerty przyciągnęły na plażę w Międzyzdrojach tłumy widzów oraz czołówkę polskich kitesurferów.

Tegoroczne zawody były idealną okazją do spędzenia weekendu nad Bałtykiem. Potwierdzały to tłumy plażowiczów oraz liczni zawodnicy biorący udział w 3 edycji Unity Line Sea&Sky Festival. Na specjalnie przygotowanej plaży, niedaleko Hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach, swoje umiejętności prezentowało 51 zawodników z całej Polski. Pomimo zbyt słabego wiatru (w sobotę dochodził on do 8 węzłów na 12 wymaganych) organizatorom udało się przeprowadzić kilka konkurencji takich jak kiterooming, akrobacje z latawcem treningowym na batucie czy wyścigi łodzi wiosłowych. W pierwszej z nich najlepszymi zawodnikami okazali się Dawid Koziróg w kategorii JUNIOR (do 16 roku życia), Wiktoria Boszko w kategorii WOMAN, Victor Borsuk w kategorii OPEN oraz Dariusz Ziomek w kategorii MASTERS (powyżej 30 roku życia). Z kolei w zawodach z latawcem treningowym na batucie pierwsze miejsca zajęli: Michał Maciejewski w kategorii JUNIOR, Wiktoria Boszko w kategorii WOMAN, Marek Rowiński Jr. w kategorii OPEN oraz Dariusz Ziomek w kategorii MASTERS. W ostatniej rozegranej konkurencji (wyścigi łodziami wiosłowymi) bezkonkurencyjnymi okazali się Dawid i Daniel Koziróg wśród mężczyzn oraz Michalina Laskowska i Maria Ziemlańska w kategorii kobiet.

Oprócz zawodów, na imprezie Unity Line Sea&Sky Festival znalazło się wiele atrakcji dla plażowiczów i kibiców. Codziennie widzowie brali udział w konkursach, turniejach i pokazach instruktażowych. Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych. W ramach Klubu Małego Wikinga dzieci mogły spędzić czas na rysowaniu oraz zabawach pod okiem wykwalifikowanych animatorów.

Punktem kulminacyjnym każdego z dwóch dni były wieczorne występy gwiazd festiwalu zorganizowane, jak przystało na tego typu imprezę, w formule Beach Party. W piątek ulice Międzyzdrojów wypełniły się muzyką Alicetea oraz Sidney’a Polaka, którzy pomimo padającego deszczu, rozkołysali całe miasto dając naprawdę niezapomniany koncert. Sobotni wieczór należał natomiast do zespołów Skambomambo oraz Jamal.

Unity Line Sea&Sky Festival to impreza, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Zachodniopomorskich Serferów oraz Wojtka Gągorowskiego z Event Factory, pod patronatem firmy Unity Line. Stworzona została z myślą o promowaniu tego nowoczesnego i dynamicznego sportu wodnego. Wśród uczestników znajdują się czołowi polscy zawodnicy. Dzięki doskonałej organizacji, licznym koncertom oraz wyjątkowej atmosferze panującej w Międzyzdrojach, Unity Line Sea&Sky Festival uważany jest za najlepsze tego typu zawodu nad Bałtykiem.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie