Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Pekao Szczecin Open 2009 - eliminacje

2009-09-18 08:56

open, pekao, szczecin

załączone zdjęcia

W zeszły weekend w dniach 12 i 13 września odbyły się eliminacje to turnieju głównego Pekao Szczecin open 2009. Wystartowało 31 zawodników w tym 19 z Polski. Sześciu zawodników otrzymało dziką kartę od organizatora, co pozwoliło im na bezpieczny start w eliminacjach. Po dwóch dniach na drabince turniejowej zostało czterech graczy, którzy zapewnili sobie start w Turnieju głównym.
Byli to : Mateusz Kowalczyk (POL), Dmitri Sitak (RUS), Ladislav Chramosta (CZE), oraz Axel Michon z Francji.

Od poniedziałku 14 września ruszył Turniej główny. Strat podobnie jak w eliminacjach zapewniło sobie 32 zawodników. Wśród nich 5 z Polski, niestety żadnemu z nich nie udało się wygrać 1 rundy.
Jak do tej pory najlepiej radzą sobie rozstawieni z nr 1 i 2 zwycięzca Pekao Open 2008 Florent Serra z Francji, oraz finalista Albert Montanes. Bardzo dobrze zapowiada się również Daniel Brands z Niemiec, który od począteku turnieju podobnie jak F. Serra nie przegrał żadnego seta.

W grze podwójnej wystartowało 16 par. Wśród nich 4 pary z polski. Niestety 1 rundę wygrałą tylko 1 polska para T. Bendarek i M. Kowalczyk, którzy to po wygranych 2 meczach są w Finale turnieju deblowego. Ich przeciwników poznamy dziś w meczu pomiędzy para ukraińską : O. Dologopolow Jr., A. Smirnov, a parą ze Stanów Zjednoczonych : J. Auckland, J. Marry.

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się gry ćwierćfinałowe gry pojedynczej. Zapowiadają się bardzo ciekawe mecze.
Zagrają : A. Montanes (1) – D. Brands, E. Korolev (4) – Y. Schukin, O. Hernandez (5) – F. Mayer, S. Ventura – F. Serra (2).
W sobotę o godz. 19 obędzie się na korcie centralnym Finał gry deblowej z udziałem Polaków T. Bednarka z parze z M. Kowalczykiem.
Również w sobotnie popołudnie poznamy finalistów gry pojedynczej, którzy zagrają mecz finałowy w niedzielę o godz. 12.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie