Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

PEKAO Szczecin Open 2009 - mecze finałowe

2009-09-21 16:42

open, pekao, szczecin

załączone zdjęcia

Po całym tygodniu ciężkich zmagań na kortach przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie, nadszedł czas na najważniejsze mecze.

W turnieju deblowym jak pisaliśmy już wcześniej awans zapewniła sobie polska para Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, a ich przeciwnikami w Finale byli Oleksander Dołgopołow oraz Artem Smirnov z Ukrainy. Mecz deblowy rozpoczął się w sobotę o godz. 19.00 na korcie centralnym. W meczu od samego początku było widać wyższość Polaków, grali lepiej, dokładniej co sprawiło, że T. Bednarek oraz M. Kowalczyk zostali mistrzami gry podwójnej Pekao Szczecin Open 2009 - zwyciężając 6:3, 6:4 z parą ukraińską. Polacy grają ze sobą dopiero 4 tydzień, od początku widać, że gra idzie im bardzo dobrze, oraz jak powiedzieli na konferencji prasowej, że teraz głównie zajmą się grą podwójną.

W grze pojedynczej, również w sobotę odbyły się dwa spotkania półfinałowe. W pierwszym meczu rozstawiony z nr 1 Albert Montanes musiał uznać wyższość swojego przeciwnika z Rosji Jewgienija Koroliewa (4), który wygrał 4:6, 6:3, 6:2. Drugim finalistą zostął Florent Serra z Francji, który łatwo pokonał Oscara Hernandeza z Hiszpani w dwóch setach 7:6(1), 6:1.

Finał singla odbył się w niedzilę w samo południe na korcie centralnym. Przy zapełnionych po same brzegi trybunach i pięknej słonecznej pogodzie naprzeciw siebie stanęli Florent Serra oraz Jewgienij Koroliew. Po prawie godzinnym meczu poznaliśmy zwycięzcę 17 turnieju Pekao Szczecin Open 2009, którym został Jewgieni Koroliew z Rosji pokonując w dwóch setach Florenta Serrę 6:4, 6:3.

W sobotę między meczami najlepszy polski tenisista Wojciech Fibak został pierwszą gwiazdą, która odsłoniła i podpisała swój postument w specjalnej alei na kortach w Szczecinie.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie