Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

VIII eliminacja o Puchar Auto Klub Sszczecin

2009-10-05 11:16

rajdy, szczecin

załączone zdjęcia

W niedzielę (04.10.2009) odbyła się VIII eliminacja PAKS. Do zawodów przystąpiło 55 załóg, z czego 16 kierowców startowało z klasie "Gość". Pośród doświadczonych zawodników pojawiło się także kilku nowicjuszy. Mieli oni okazję podpatrzeć poczynania innych kierowców, zawalczyć z najlepszymi, oraz - co najważniejsze - poznać lepiej swoje auto, poprawić technikę jazdy i nabrać doświadczenia.

Pogoda płatała zawodnikom figle. Było raczej pochmurno, lecz w pewnych momentach słońce dawało o sobie znać. Nawierzchnia była lekko wilgotna, a na sam koniec zawodów zaszczyciła nas swoja obecnością ulewa. Zmienna aura nie zniechęciła zawodników - wręcz przeciwnie. Zaostrzyła u niektórych wolę walki, co było widoczne w czasie trwania ostatniej próby. Kierowcy jeździli szybko i efektownie.
Swoją obecnością zasczycił nas senator Krzysztof Zaręba, który pokonywał naszą szybką i techniczną trasę swoim pięknym klasykiem ; Fiatem 125p Acropolis. Po dłuższej nieobecności na starcie pojawił się Jakub Wachła. Ten doświadczony kierowca uzyskał najlepszy czas łącznie w czterech próbach, lecz jego wynik nie był liczony w klasyfikacji generalnej (Jakub startował w klasie "Gość").
Atmosfera na torze była przyjemna. Mimo zimnego wiatru i przelotnego deszczu, kibicie z zaciekawieniem śledzili walkę pomiędzy kierowcami. Dla głodnych przewidziany był grill z przepysznymi kiełbaskami.
Na kolejną, dziewiątą już, eliminację PAKS Auto Klub Szczecin zaprasza 8 listopada - wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować rywalizacji i emocji związanych z wyścigami samochowoymi.

Wyniki

Klasyfikacja Generalna
1. Dariusz Juszkiewicz - Honda Prelude
2. Sebastian Bocian - Honda Civic
3.Łukasz Bocian - Honda Civic

Klasa I
1. Tomasz Turczyński - Opel Corsa
2. Jakub Juźwiak - Fiat 126p
3.Robert Malinowski - VW Polo

Klasa II
1. Kuba Kowalczyk - Fiat CC
2. Mirosław Rogowski - Opel Astra
3. Krzysztof Wilczyński - Suzuki Swift

Klasa III
1.Sebastian Bocian - Honda Civic
2. Łukasz Bocian - Honda Civic
3. Szymon Fernholc - Honda Civic

Klasa IV
1. Dariusz Juszkiewicz - Honda Prelude
2. Marcin Głazek - VW Passat
3. Tomasz Dziobkowski - Ford Puma

Klasa GOŚĆ
1. Jakub Wachla - Citroen Saxo
2.Włodzimierz Wesołek - Honda Civic
3.Marcin Jackowski - Honda Civic

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie