Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

CeBit Hannover 2010 - 'Connected Worlds'

2010-03-03 12:46

CeBIT, Hannover

załączone zdjęcia

Hasło przewodnie tegorocznego CeBIT-u, który zaczął się 2 marca to 'Connected Worlds' ukute zostało przez największe firmy z branży teleinformatycznej oraz niemieckie stowarzyszenie BITKOM, stały partner tych targów. W tym roku krajem partnerskim jest Hiszpania (rok temu był to stan Kalifornia).

Hasło to odnosi się do niezwykle dynamicznie przebiegającego procesu globalizacji - poszczególne rynki łączą się w ogólnoświatową platformę, a technologie od różnych dostawców stają się kompatybilne. Świat biznesu i nowych technologii to dziś globalna sieć połączeń. "Connected Worlds" przewija się we wszystkich obszarach tematycznych targów - od sprzętu, poprzez urządzenia mobilne i rozwiązania sieciowe, po elektronikę użytkową.

Jak twierdzą organizatorzy, na żadne dotąd targi CeBIT nie zaplanowano tak wielu nowości, co na tegoroczną ich edycję. Jedną z nich są targi muzyczne "CeBIT Sounds!". Koncepcja imprezy łączy w sobie spotkanie branżowe, panel dyskusyjny i festiwal muzyczny. Pod jednym dachem spotkają się tu przedstawiciele branży IT i reprezentanci przemysłu fonograficznego. Dyskutować będą o przyszłości rynku muzycznego i wypracowywać wspólne strategie pozwalające wykorzystać efekt synergii. Ikony branży muzycznej opowiedzą o najnowszych trendach w cyfrowej obróbce dźwięku i nowych kanałach dystrybucji utworów muzycznych. W samym centrum targów "CeBIT Sounds!" znajduje się duża scena.

Technologie przyszłości w biznesie i w domu

Do kluczowych tematów w ramach "Professional Data Center" w hali 12 należeć będą najważniejsze zadania stojące dziś przed osobami odpowiedzialnymi za sferę IT. Dużo uwagi poświecone zostanie integracji systemów, redukcji kosztów i działaniom długofalowym. Dyskusje koncentrować się będą wokół zagadnień związanych stricte z obszarem IT, ale też wokół kwestii takich, jak bezpieczeństwo, zaopatrzenie w energię, czy zarządzanie zasobami. W ramach "Professional Data Center" zaplanowano wystawę, forum i minikonferencję.

Nowością na CeBIT 2010 będzie pokaz specjalny pod hasłem "Next Level 3D" w hali 15. Zaprezentowane zostaną tam rozwiązania stereoskopowe dla kin, do domu i do biura. Dużo uwagi poświęcone zostanie też wprowadzaniu na rynek technologii 3D, np. jako narzędzia wspomagającego sprzedaż, czy działania marketingowe.

tekst: computerworld

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie