Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

6. inSpiracje Glamour - moda, uroda i kosmici

2010-03-21 12:37

inspiracje

załączone zdjęcia

Festiwal inSPIRACJE porusza problemy współczesnej sztuki kierując się co roku pewną myślą przewodnią. W roku 2010 festiwal obejmie zestaw prac szeroko i nieskrępowanie traktujący pojęcie glamour.

Glamour w dosłownym znaczeniu to urok, czar, blask, przepych lub coś błyszczącego, świecącego, świetlistego, promieniującego. Życie w stylu glamour to spełnianie surrealistycznych marzeń, które sprawia nam dużo satysfakcji. Glamour charakteryzuje dzisiejsze celebrities. Bycie glamour, to bycie czarującym, urokliwym, błyszczącym, sławnym a jednocześnie często przerysowanym. Nierzeczywisty świat glamour prezentuje swój ideał poprzez media. Przepych i pragnienie oczarowania widza stały się najistotniejszym celem, a użyte środki bywają często pseudoartystyczne, całkowicie pozbawione stylu lub wręcz kiczowate. W połyskliwym przepychu glamour możemy pławić się także bez świadków w czterech ścianach naszych domów.

Co i kto jest glamour, co jest niedostępne i cudownie, zalotnie złociste? Co powoduje, że chcemy podążać za modą? Czy we współczesnym świecie każdy, kto chce może być glamour? Czy potrzebny jest nam cały ten blichtr ?

Pawilon C
20:00 Zwycięskie projekty z konkursu dla projektantów mody – pokazy mody

Kamila Gawrońska-Kasperska – Metropolis (2010)
Aleksandra Markowska – Sygnowanie kobiecością (2009/2010)
20:30 Finał Metamorfozy

21:00 Yuliya Babich (Ukraine) – Wariacje na temat torby (2010) – pokaz mody

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie