Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Motoshow Szczecin 2010

2010-04-12 20:03

targi

załączone zdjęcia

W miniony weekend miłośnicy motoryzacji mogli odwiedzić Międzynarodowe Targi Szczecińskie gdzie odbyły się targi motoryzacyjne. Wielu wystawców prezentowało swoje produkty i usługi, szeroko związane z branżą motoryzacyjną. Był to pierwszy program pod nazwą Motoshow Szczecin 2010. Zgodnie z planem targi odbyły się w sobotę i w niedzielę w godzinach od 10.00 do 18.00, jednak w związku z ogłoszeniem żałoby narodowej pogram Targów Motoryzacyjnych Motoshow 2010 uległ zmianie. Targi odbyły się bez muzyki, zrezygnowano z głośnych pokazów, takich jak: Moto Stuner – pokaz motocyklowy DirtMiron, Auto Crach – wyścigi i demolka samochodów czy Palenie gumy & Drifting, które miały odbyć się na zewnątrz hali.

Wewnątrz goście mogli podziwiać m.in. stoiska wystawców dilerów samochodów - swoje najnowsze pojazdy w różnych segmentach zaprezentowali: Mercedes Mojsiuk, KIA i Nissan Polmotor, Skoda Pehamot, Nord Truck IVECO, Benepol VW i DAF, Reanult Rosiak i Syn oraz firmy sprzedające dwuślady. Prezentowany był między innymi nowy Mercedes Klasy E Coupe na pakiecie AMG oraz Hot Road Chrysler Prowler. Nie zabrakło również motocykli, akcesoriów, tuningu czy car audio.

Sporym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania – maszyna odtwarzała warunki w jakich znajduje się kierowca po przewróceniu się auta na dach. Wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa. Profesjonalny instruktor doradzał jak zachować się w takiej sytuacji - jak odpiąć się z pasów oraz w jaki sposób opuścić przewrócone auto. Taka nauka wychodzenia z przewróconego samochodu z pewnością ucieszyła niejednego maniaka motoryzacji. Mężczyźni podziwiali również TURBO Girls piękne dziewczyny, z którymi można było zrobić pamiątkowa fotkę. Malowanie wzorów na samochodach pędzlem również było nie lada atrakcją, która pod nazwą Pinstriping cieszyła oko odwiedzających gości, gdzie w specjalnej strefie mogli zobaczyć jak powstają dzieła sztuki, malowane wprost na samochodach. Dodatkowo artyści w ramach bodypainting’u malowali modelki.

Była także Giełda Pojazdów Wyjątkowych (GPW), czyli różne osobistości świata motoryzacji, Muzeum Techniki – pojazdy zabytkowe i nietypowe, strefa Moto Klubów i Moto Kids z opieką nad dziećmi, miejsce gdzie dzieci mogły bezpiecznie i ciekawie spędzić czas na zabawie.

Organizatorzy wypowiadali się, że jak na tak niesprzyjające okoliczności zdarzeń frekwencja dopisała i zapraszali już na przyszłe targi przekonani o lepszym sukcesie.

My tymczasem zapraszamy na fotorelację z tegorocznego MOTOSHOW.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie