Towarzyska porażka z Włoszkami

2010-05-20 12:39

mecz

załączone zdjęcia

W rozegranym wczoraj w Szczecinie meczu towarzyskim reprezentacja Polski kobiet przegrała z Włochami 1:5 (1:4). Jedyną bramkę dla kadry prowadzonej przez Roberta Góralczyka zdobyła Agnieszka Winczo.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Włoszek, które już w 11. minucie objęły prowadzenie po strzale Melanii Gabbiadini. Kwadrans później Polki doprowadziły do wyrównania - w 26. minucie w polu karnym sfaulowana została Anna Żelazko, a pewną egzekutorką "jedenastki" okazała się Agnieszka Winczo.

Stracone prowadzenie mocno podrażniło Włoszki, których przewaga od 30. minuty gry nie podlegała już żadnej dyskusji. Jeszcze przed przerwą Dominika Wylężek musiała trzy razy wyciągać piłkę z siatki po dwóch uderzeniach Patrizii Panico i kolejnym trafieniu Gabbiadini. Natomiast tuż po przerwie piątego gola zdobyła Tatiana Zorri. Co ciekawe, aż cztery z pięciu bramek dla reprezentacji Włoch padały po akcjach oskrzydlających i celnych uderzeniach głową.

- Przed spotkaniem mocno wierzyłem, że będziemy w stanie nawiązać równorzędną walkę z wyżej notowanym rywalem, ale rzeczywistość okazała sie brutalna. Włoszki przewyższały nas w każdym aspekcie gry i praktycznie całe spotkanie przebiegało pod ich dyktando. Próbowaliśmy stawić opór, ale rywalki udowodniły, że znajdują się w absolutnej światowej czołówce - powiedział po meczu selekcjoner Robert Góralczyk.

- Spotkanie dało nam spory materiał do analizy. Jeśli myślimy o zwycięstwie w grupie eliminacyjnej, a później o skutecznej walce w barażach o awans do mistrzostw świata, szybko musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski - dodał Góralczyk.

Jutro kadrowiczki rozjadą się do swoich klubów, a Robert Góralczyk poleci na Ukrainę, aby zobaczyć grupowe spotkanie Ukrainek z Węgierkami. Przypomnijmy, że w tym roku Polki zagrają jeszcze w eliminacjach właśnie z tymi dwoma zespołami oraz reprezentacją Bośni.

Polska - Włochy 1:5 (1:4)
0:1 - Gabbiadini (11.)
1:1 - Winczo (26. karny)
1:2 - Panico (30.)
1:3 - Gabbiadini (35.)
1:4 - Panico (45.)
1:5 - Zorri (46.)

Polska: Wylężek - Pawlak, Siwińska, Mika (46. Górnicka), Chudzik - Kasperska (74. Makowska), Żyła, Tarczyńska (46. Pożerska), Żelazko (87. Gawrońska) - Stobba (65. Leśnik), Winczo (77. Szynrowska). Selekcjoner Robert Góralczyk.