Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

N-Gine Renault F1 Team Show

2010-07-18 16:26

kubica, renault

załączone zdjęcia

Aż 140 tysięcy fanów pojawiło się w sobotę 17 lipca na Torze Poznań, aby podziwiać niezwykłe umiejętności Roberta Kubicy podczas N-Gine Renault F1 Team Show.

Wydarzenie konkurowało pod względem liczby zgromadzonych widzów z odbywającymi się w tym samym dniu obchodami 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. To był niezapomniany dzień zarówno dla widzów, jak i jedynego Polaka ścigającego się w Formule 1. Prośbom o autografy nie było końca, dlatego zamiast jednej zaplanowanej sesji odbyły się aż trzy. Punktem kulminacyjnym był przejazd Kubicy bolidem F1. Gdy zawodnik pojawił się na torze, mknąc z prędkością blisko 300 km/h, zgromadzony tłum na przemian zamierał z emocji i żywiołowo dopingował swojego idola.

Po przejeździe Roberta Kubicy bolidem F1, na Torze Poznań pojawiło się 678 aut marki Renault. Tym samym pobity został rekord Guinnessa na najdłuższą kolumnę aut Renault.

Rekord jest jeszcze nieoficjalny, ale jeżeli zostanie zatwierdzony przez sędziów, będzie to oznaczać, że Polacy na Torze Poznań pobili dotychczasowy wynik ustanowiony w 2004 roku
w Belgii dokładnie o 113 aut. Aby rekord został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa musi zostać zweryfikowanych kilka elementów: długość trasy, jaką przejechała cała kolumna, odległość między pojazdami oraz to, czy wszystkie auta dotarły do mety.

Organizatorem przedsięwzięcia był klub miłośników samochodów Renault: Renault Laguna Klub Polska.

Tekst Organizatora

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie