Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Pablo Cuevas zwycięzcą Pekao Szczecin Open 2010

2010-09-20 07:12

open, pekao, szczecin

załączone zdjęcia

W sumie jest tak, jak powinno być, bo liczby nie kłamią - wygrał zawodnik wyżej rozstawiony, Urugwajczyk miał nr 2, a Rosjanin Igor Andriejew nr 8. Zaskoczył wynik 6:1, 6:1 oraz czas trwania finału - 55 minut.

Drugi mecz pomiędzy Andriejewem i Cuevasem i drugi zakończony takim samym wynikiem. Takim samym, ale nie tym samym, jeśli można tak powiedzieć. Spotkanie w Szczecinie było bowiem lustrzanym odbiciem ich pojedynku rozegranego z brazylijskim Costa do Sauipe na początku roku. Wtedy to Rosjanin oddał Urugwajczykowi dwa gemy. „Przed meczem w Sauipe grałem 3,5-godzinny półfinał i byłem trochę zmęczony, a Igor zagrał wtedy świetnie. Dziś ja zagrałem znakomicie – serwis, return... wszystko wychodziło” podsumował Cuevas.

Nie dodał, że Rosjanin zagrał w finale fatalnie – nie potrafił odnaleźć właściwego rytmu ani płynności zagrań, czyli tego, co w tenisie nazywa się timingiem. Jego szarpane uderzenia rzadko trafiały w kort. O realizacji przedmeczowego planu, wyjawionego nam półżartem, czyli trafianiu w linie, nie mogło być mowy. „Krótko to wszystko trwało... Nie pozostaje mi nic innego, niż pogratulować Pablowi znakomitego meczu” – powiedział zrezygnowany po zejściu z kortu.

tekst: pekaoszczecinopen.eu

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie