Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Pogoń Szczecin pokonuje Wisłę Kraków 2:0 !!

2012-09-16 07:33

załączone zdjęcia

Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 2:0. Obie bramki jednak padły w dość kontrowersyjny sposób. Mecz był dobrym widowiskiem, padło wiele strzałów, nie zabrakło wielu dobrych sytuacji na bramkę z obu stron.

Od początku meczu napierała Wisła, która strzałami z dystansu próbowała pokonać Janukiewicza. Pierwszą groźną sytuacje miał w 7 minucie Michał Chrapka z Wisły, jego strzał wślizgiem zablokował Hermani. Kolejną dobrą sytuację w 29 minucie miał Melikson, który po rzucie rożnym strzelał wprost w ręce bramkarza Pogoni Szczecin. W dobrej sytuacji był po chwili Pietruszka, który mocnym strzałem posyła piłkę obok bramki. W 37 minucie kolejna akcja piłkarzy Wisły, z bliska uderzał Cezary Wilk, jednak golkiper portowców jest dziś nie do pokonania. Chwilę później, w pole karne gości wbiega Djousse, który odgrywa do faulowanego Kolendowicza i sędzia po krótkim namyśle dyktuje kontrowersyjny rzut karny. Do piłki podchodzi Edi Andradina i mocnym strzałem pokonuje bramkarza Wisły.
W drugiej połowie ataki z obu stron, szybko rozgrywane akcje. W 50 minucie Andradina odebrał piłkę Meliksonowi i od razu podał do Kolendowicza, który w sytuacji sam na sam nie pokonał bramkarza gości, który wybił piłkę wprost pod nogi Aki, jego strzał z trudem broni Pareiko. W 57 minucie Portowcy podwyższyli prowadzenie. Andradina podaje do Pietruszki, który wrzucił w pole karne prosto do Kolendowicza, a ten pokonuje bramkarzy Wisły Parieko. Pogoń prowadzi 2:0. Po tej bramce gra się zaostrzyła, zrobiło się nerwowo i było wiele fauli, oraz przerw o czym świadczy doliczoncyh aż 7 minut. Portowcy do samego końca utrzymują prowadzenia i wygrywają 2:0.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

1:0 – Edi Andradina (k) 41’
2:0 -  Robert Kolendowicz 57’

Pogoń Szczecin:  Janukiewicz, Hricko, Dąbrowski, Hernani, Pietruszka (82’ Szałek), Frączczak (82’ Wiśniewski), Aka, Rogalski, Kolendowicz, Edi, Djousse (67’ Traore).

Wisła Kraków: Pareiko – Burliga (70’ Jovanowic), Bunoza, Jaliens, Frederiksen, Melikson, Garguła (76’Szewczyk), Wilk, Iliev, Chrapek (63’ Boguski), Genkow.