Niedosyt w Szczecinie. Podział punktów w meczu ze Śląskiem.

2013-08-11 19:07

pogoń szczecin

załączone zdjęcia

Pogoń Szczecin podejmowała dziś wrocławski Śląsk. Portowcy prowadzili w spotkaniu 2:0, lecz ostatecznie zremisowali 2:2. Mecz na pewno podobał się kibicom. W pierwszej połowie Pogoń pokazała agresywna grę, była dobra w obronie, prowadziła składne akcje. Po pierwszych 45 minutach Portowcy wygrywali 2:0.
Druga połowa była już pod kontrolą piłkarzy Sląska, pokazali duży charakter, wyrównali wyniki na 2:2, lecz mieli tez sytuacje na zwycięskiego gola. Portowcy też stworzyli kilka okazji lecz zabrakło wykończenia akcji. Piłkarze Śląska wystąpili w swoim najlepszym składzie.

Setny ligowy mecz w barwach Pogoni rozegrał Radosław Janukiewicz.

Wypowiedzi Trenerów po meczu :

Stanislav Levy, Śląsk Wrocław: Dla nas to był trudny mecz. Pogoń grała agresywnie. Dobrze nas rozczytała. Szybko straciliśmy bramkę, zabrakło dobrego krycia przy stałym fragmencie gry. Na dodatek przed przerwą dostaliśmy do szatni gola na 2:0. Później pokazaliśmy wielki charakter, doprowadziliśmy do remisu, a były też sytuacje na zwycięstwo. Po tym jak ten mecz się dla nas zaczął, wynik jaki stąd wywozimy uważam, że jest dla nas dobry.

Dariusz Wdowczyk, Pogoń Szczecin: Lepiej przemilczeć ten rezultat. Żałujemy tego meczu. Jest niedosyt. Było dużo fajnych akcji i dobrej gry. Prowadziliśmy 2:0 i wypuściliśmy to z ręki. Dwa punkty nam uciekły. Oddaliśmy w drugiej połowie inicjatywę. Czyhając na kontry, które były groźne, mieliśmy szanse na kolejne bramki. Po pierwszej połowie powiedziałem chłopakom, że jestem dumny z ich gry. Po drugiej mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Wrażenia artystyczne dobre, tylko że zdobyty jeden punkt, a dwa stracone.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 2:2 (2:0)
1:0 – Wojciech Golla 12’
2:0 – Takafumi Akahoshi 45’
2:1 – Przemysław Kaźmierczak 76’
2:2 – Tomasz Hołota 87’

Żółte kartki: Jakub Bąk, Adam Frączczak (Pogoń), Adam Kokoszka, Marco Paixao, Gavish (Śląsk).

Sędzia: Krzysztof Jakubik.

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Frączczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski, Bąk, Ława (79’ Moustapha), Rogalski, Akahoshi, Murayama (90’ Edi), Chałas (56’ Pietruszka).

Śląsk Wrocław: Kelemen – Ostrowski (84’ Więzik), Gavish, Kokoszka, Paraiba, Sobota, Stevanović (84’ Hołota), Mila, Kaźmierczak, Patejuk (46’ Plaku), Paixao.

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie