Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Baja Poland 2013

2013-09-01 22:44

baja poland, rajdy, rally

załączone zdjęcia

Aleksandr Żełudow wraz z Andriejem Rudnickim (Toyota Hilux Overdrive) wygrali tegoroczną edycję Baja Poland 2013. Rosyjska załoga osiągnęła metę w Szczecinie z ponad 7-minutową przewagą nad Markiem Dąbrowskim i Jackiem Czachorem (Toyota Hilux Overdrive), dla których drugie miejsce w szóstej tegorocznej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych jest życiowym wynikiem. Na najniższym stopniu podium ze stratą zaledwie 14 sekund do Dąbrowskiego i Czachora uplasowała się czesko-polska załoga Miroslav Zapletal / Maciej Marton (H3 Evo).

Krzysztof Hołowczyc, który na pierwszym przejeździe odcinka Dobra miał awarię skrzyni biegów w sumie wygrał trzy próby i ostatecznie został sklasyfikowany na 9. miejscu dzięki czemu wywozi ze Szczecina jeden punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obok Hołowczyca kolejnym pechowcem rajdu Baja Poland 2013 był Nunzio Coffaro (Toyota Hilux Overdrive), który przed ostatnim odcinkiem specjalnym otrzymał 15-minutową karę przez co wypadł z walki o zwycięstwo.

Po odwołaniu zaplanowanego na ostatni weekend września Rajdu Faraonów, Baja Poland stanowił przedostatnią w tym roku rundę Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. O końcowych rozstrzygnięciach zadecyduje portugalski rajd Baja Portoalegre 500, który zostanie rozegrany na początku listopada.

  1. Jean-Louis Schlesser - 136
  2. Nani Roma - 120
  3. Krzysztof Hołowczyc - 118
  4. Nunzio Coffaro - 70
  5. Miroslav Zapletal - 64
  6. Alexander Baranienko - 33
  7. Bernhard Ten Brinke - 32
  8. Aleksandr Żełudow - 30

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie