Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Portowcy wciąż niepokonani ! Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 3:1

2014-03-23 19:48

pogoń szczecin

załączone zdjęcia

Pogoń Szczecin jako jedyna drużyna w ekstraklasie jest niepokonana wiosną. Granatowo - bordowi zaliczyli 3 zwycięstwa i 3 remisy. Bardzo możliwe jest to, że Pogoń znajdzie się w grupie mistrzowskiej, a być może przy tak dobrej formie pokusi się o puchary. Do końca sezonu zasadniczego zostały 3 mecze. Aktualnie Pogoń po 27 kolejkach zajmuje 5 miejsce z 42 pkt na koncie co daje 3 pkt straty do trzeciej Wisły Kraków, oraz 9 do Lidera Legii Warszawa, lecz Legia swój 27 mecz rozegra jutro z Piastem Gliwice.
Teraz Portowców czekają dwa mecze wyjazdowe, w najbliższy piątek podopieczni Dariusza Wdowczyka jadą do Kielc na mecz z Koroną, tydzień później do Gliwic na mecz z Piastem. W meczu ostatniej kolejki Pogoń zagra w Szczecinie z Łódzkim Widzewem.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów :

Jan Kocian, trener Ruchu : "Gratuluję przede wszystkim zwycięstwa zawodnikom Pogoni. My nastawialiśmy się na grę z kontry, niestety stracona bramka z rożnego pokrzyżowała nam plany. Wróciliśmy po golu Filipa Starzyńskiego, po czym znowu dostaliśmy gola po stałym fragmencie. Nie udało się nam zrealizować naszych planów, chociaż szanse na wywiezienie chociaż punktu na pewno były. Jeszcze raz gratuluję Pogoni."

Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni : "Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników w dzisiejszym meczu. Wcześniej takie mecze, kiedy traciliśmy gola kończyły się zazwyczaj remisami albo porażkami. Dziś widziałem u zawodników głód zwycięstwa. Bardzo też dziękuję kibicom, którzy w tym roku świetnie pomagają nam w każdym meczu."

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 3:1 (1:0)

1:0 – Dąbrowski 37’
1:1 – Starzyński 47’ (k)
2:1 – Akahoshi 77’
3:1 – Robak 78’

Składy :

Pogoń: Janukiewicz – Frączczak, Golla, Dąbrowski, Rudol – Małecki (91 Kun), Murawski, Ława (62 Popara), Bąk (55 Murayama) – Akahoshi – Robak.

Ruch: Buchalik – Dziwniel, Malinowski, Stawarczyk, Konczkowski – Kowalski (82 Włodyka), Surma, Starzyński, Jankowski, Zieńczuk – Kuświk (66 Babiarz).

Sędzia : Paweł Pskit (Łódź)

Widzów : 9152

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie