Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Pogoń bez porażki od 10 spotkań, Robak wciąż królem strzelców. Pogoń - Górnik 2:2

2014-04-28 21:48

pogoń, portowcy, robak, szczecin

załączone zdjęcia

Ciekawe spotkanie obejrzeliśmy dziś w Szczecinie na zakończenie 31. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Pogoń Szczecin zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2 (2:1). Podopieczni Dariusza Wdowczyka dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach Marcina Robaka, jednak zabrzanie w obu przypadkach zdołali wyrównać. Tym samym Pogoń Szczecin jest nie pokonana od 10 meczy, zaś Górnik nie wygrał 12 kolejnego spotkania!
Marcin Robak zdobył dziś swoją 21 i 22 bramkę i wciąż jest królem strzelców, wyprzedzając Teodorczyka z 19 trafieniami i Paixao z 17.

Następny mecz Pogoń Szczecin rozegra w najbliższą sobotę w Krakowie z Wisłą.

Pomeczowe Wypowiedzi Trenerów :

Józef Dankowski (Górnik Zabrze) : Kibice byli świadkami dość emocjonującego meczu. W moim przekonaniu wynik spotkania jest sprawiedliwy. Stworzyliśmy kilka sytuacji w pierwszej części połowy. Dostaliśmy bramkę do szatni, udało nam się pozbierać i zdobyć bramkę po stałym fragmencie gry. Mimo ostatniej piłki, jaką miał Naokulma, to wynik jest sprawiedliwy.

Dariusz Wdowczyk (Pogoń Szczecin) : Po dobrym początku oddaliśmy inicjatywę. Pierwsza część do momentu strzelenia drugiej bramki była zdominowana przez Górnika. Nam brakowało spokoju w grze. W drugiej części spotkania my byliśmy drużyną, która przeważała.  Zabrakło kropki nad i, by te spotkanie wygrać. Naoukulma miał piłkę, by dać zabrzanom prowadzenie. Pociechą jest, że Marcin Robak znów zdobył dwie bramki. Remis jest sprawiedliwy. Dwa tygodnie przerwy to zawsze jest niewiadoma, jak zaprezentuje się zespół. W ostatniej chwili wypadł nam ze składu Lewandowski, nie mogliśmy skorzystać również z Akahoshiego, a ile on znaczy dla zespołu nie muszę chyba tłumaczyć.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 2:2

1:0 – Marcin Robak 2’
1:1 – Bartosz Iwan 13’
2:1 – Marcin Robak 44’
2:2 – Radosław Sobolewski 66’

Żółte kartki : Rafał Murawski, Maciej Dąbrowski, Hernani (Pogoń),
Łukasz Madej, Przemysław Oziębała (Górnik).

Pogoń Szczecin : Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Maciej Dąbrowski, Hernani, Adam Frączczak, Takuya Murayama, Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski, Jakub Bąk (72’ Dominik Kun), Patryk Małecki (46’ Pavle Popara), Marcin Robak. 

Górnik Zabrze : Pavels Steinbors – Paweł Olkowski, Adam Danch, Radosław Sobolewski, Rafał Kosznik, Dzikamai Gwaze (64’ Robert Jeż), Szymon Drewniak, Przemysław Oziębała, Bartosz Iwan (78’ Antoni Łukasiewicz), Łukasz Madej (64’ Prejuce Nakoulma), Mateusz Zachara.

Sędzia główny : Marcin Borski.

Widzów : 9317

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie