Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Portowcy znowu przegrywają. Pogoń - Zawisza 1:2 (1:0)

2014-05-19 05:12

załączone zdjęcia

Była to trzecia porażka z rzędu i tym samy Pogoń Szczecin jest jedynym zespołem, który w rundzie dodatkowej Jeszcze nie wygrał.
Kolejny mecz Portowcy grają w Poznaniu z tamtejszym Lechem w sobotę 24 Maja.
Pomeczowe Wypowiedzi Trenerów :

Ryszard Tarasiewicz (Zawisza Bydgoszcz) : Nie chce wracać do tego co było wcześniej. Dla mnie nie było to pięć ostatnich porażek tylko trzy. Nie wliczajmy w to zasadniczej części sezonu. Uważam, że jako beniaminek zrobiliśmy dobrą robotę i to nie znaczy, że wraz ze zdobyciem Pucharu Polski sezon się dla nas skończył. Mówiąc o dzisiejszym spotkaniu zasłużyliśmy na jakąś zdobycz punktową. Po dużym wysiłku jaki włożyli moi zawodnicy w ten mecz zostali zrekompensowani trzema punktami. Chcieliśmy zakończyć naszą serię porażek i to nam się dzisiaj udało.

Maciej Stolarczyk (Pogoń Szczecin): Po takim meczu trudno nie być niezadowolonym. Spotkanie nam się dobrze ułożyło. Szybko strzeliliśmy bramkę, ale scenariusz meczu tak się potoczył, że od 75. minuty graliśmy w osłabieniu. Widać było w końcówce, że brakuje nam doświadczenia, że jest to nasz dopiero drugi sezon w Ekstraklasie. Gratuluje Zawiszy, a nam zostały trzy kolejki do końca i musimy je zakończyć z jak najlepszym rezultatem.

Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:0)
1:0 – Adam Frączczak 7’
1:1 – Piotr Petasz 87’
1:2 – Jorge Kadu 92’

Pogoń : Janukiewicz – Rudol, Dąbrowski, Golla, Lewandowski, Frączczak, Murawski, Walski (46 Popara), Akahoshi (78 Hernani), Kun (62’ Małecki), Robak.

Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka, Wójcicki, Kadu, Gomes, Drygas, Carlos (76 Petasz), Gevorgyan (76 Dudek)

Żółte kartki : Michał Walski, Mateusz Lewandowski, Adam Frączczak, Patryk Małecki, Marcin Robak (Pogoń), Jorge Kadu, Piotr Petasz (Zawisza).

Czerwona kartka: Mateusz Lewandowski (2 żółte)

Sędzia główny: Mariusz Złotek.

Widzów : W Sobotni wieczór Pogoń Szczecin podejmowała na własnym stadionie Zdobywce Pucharu Polski Zawiszę Bydgoszcz. Pierwsza Połowa układała się pod dyktando portowców, już w 7 minucie po dobrym dośrodkowaniu Rafała Murawksiego bramkę zdobył Adam Frączczak. Drużyny miały jeszcze kilka okazji, lecz nie przyniosło to żadnych efektów. Wszystko odmieniło się w drugiej połowie, kiedy drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca portowców Mateusz Lewandowski. Od tego momentu Pogoń broniła wyniku. Wszystko układało się dobrze do 88 minuty kiedy to Piotr Petasz ładnym strzałem zza pola karnego pokonał Janukiewicza, żeby tego było mało to już doliczonym czasie gry zwycięzką bramkę dla Zawiszy zdobył Jorge Kadu i bydgoski Zawisza pokonał w Szczecinie Pogoń 2:1.