Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Baja Poland 2014

2014-09-01 09:34

baja, baja poland, poland, rajdy

załączone zdjęcia

Tegoroczna edycja Baja Poland była ósmą rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych oraz czwartą odsłoną Pucharu Świata FIM. Pierwotnie zawody miały się składać z pięciu odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 530 km. Ostatecznie nie udało się rozegrać finałowej próby zlokalizowanej w Gminie Dobra.
Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej.

Wypowiedzi kierowców po Baja Poland 2014:

Krzysztof Hołowczyc / Xavier Panseri (Mini All4Racing):
- Myślę, że widmo odwołania drugiego przejazdu dzisiejszego odcinka było realne i dobrze, że organizatorzy mieli świadomość tego, jak trudne i zdradzieckie warunki panowały na trasie. W wielu momentach nie mieliśmy kontroli nad samochodem mimo bardzo niskiej prędkości. Wielu zawodników przy bardzo niskich prędkościach lądowało w rowach czy spadało ze skarp, a chyba nie o to chodzi w tym sporcie. Myślę, że FIA powinna się zastanowić nad kwestią opon na takie rajdy. Nie da się przejechać takiego rajdu na jednym rodzaju ogumienia. Przy tej mocy, jaką mają dzisiejsze samochody opona ma niesamowite znaczenie. Dla mnie ten dzisiejszy odcinek był bardzo trudny. Ukończyłem go, bo tam gdzie sytuacja tego wymagała jechałem strasznie wolno, ale przez to nie było mowy o radości z jazdy. Nasser chyba nie wytrzymał tego rajdu psychicznie. Po pierwszym odcinku specjalnym był święcie przekonany, że będzie nam odjeżdżał. I nagle po pierwszym Drawsku był za mną i miał już świadomość, że trzeba przyspieszyć.

Adam Małysz / Rafał Marton (Toyota Hilux Overdrive):
- Rajd był bardzo trudny, ale z drugiej strony bardzo udany, bowiem udało się go ukończyć na drugim miejscu. Najtrudniejszy w rajdzie był ostatni odcinek, ponieważ był bardzo śliski. Nie mieliśmy wówczas żadnej przyjemności z jazdy. Myślę, że decyzja o odwołaniu drugiego przejazdu odcinka Dobra była właściwa.

Martin Kaczmarski / Tapio Suominen (Mini All4Racing):
- Każdy rajd jest bardzo ciężki i każdy wymaga czegoś innego od kierowcy. Ten z pewnością nauczył mnie pokory. Nauczył mnie tego, że jak popada deszcz, to robi się niesamowicie ślisko. Dziś było tak zdradziecko, że kilka razy zwiedziliśmy teren poza trasą. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z tego, że mogłem zrobić kilkaset kilometrów, dzięki którym jestem coraz lepszym kierowcą.

Marek Dąbrowski / Jacek Czachor (Toyota Hilux Overdrive):
- Największym wydarzeniem była awaria dyferencjału i to że straciliśmy przez do dużo czasu. Przez to nie mogłem walczyć o podium. To były bardzo trudne zawody. To jest jeden z najtrudniejszych rajdów typu Baja.

Tadeusz Błażusiak / Edouard Boulanger (Toyota Hilux Overdrive):
- Mieliśmy niesamowitą frajdę z jazdy. Uśmiech z twarzy w ogóle mi nie schodził. Nie miałem żadnych założeń przed tym rajdem. Celem było zdobywanie doświadczenia. Jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa. W przyszłym tygodniu wracam na motocykl. Z przyjemnością chciałbym wystartować w przyszłorocznej edycji Baja Poland.

Kuba Przygoński (KTM EXC):
- Rajd Baja Poland to ogromna impreza. Sam byłem zdziwiony, że jest tu tyle załóg tak dobrze przygotowanych. Niestety pogoda zepsuła nam ściganie, ale mimo to jechaliśmy bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolony z tego startu.

Tekst: bajapoland.eu

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie